https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dla aktywnych

Głuszyca coraz częściej wykorzystuje swoje położenia do organizowania imprez sportowo – rekreacyjnych o różnej skali trudności.
 
Kolejny, tym razem Letni Marsz Nordic-Walking organizowany przez Centrum Kultury-MBP w Głuszycy wyruszy 22 lipca o godz. 9.00 z Przełęczy Sokolej. Trasa marszu prowadzić będzie na Wielką Sowę, gdzie zaplanowane jest wspólne ognisko. Marsz poprowadzi instruktor nordic-walking, głuszyczanin Krzysztof Krzymiński. Zapisy trwają do 21 lipca do godz. 12 pod numerem tel. 74 84 56 334, wew. 15. Dojazd na miejsce startu marszu własnym transportem.
-W dniach 25-26 sierpnia zapraszamy do uczestnictwa w długodystansowym pieszym maratonie górskim „Sudecka Żyleta”. Do pokonania przygotowano dystans ok. 60 km z sumą podejść ok. 2500 m. Maraton pozbawiony jest rywalizacji, nie określony został limit czasu na jego pokonanie i nie będzie prowadzona klasyfikacja końcowa. Miejsce startu i mety znajdować się będzie przy schronisku turystycznym „Sowa”. Zapisy rozpoczynają się 22 lipca o godz. 0.00 i kończą się 5 sierpnia o godz. 0.00. Zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego zakończenia zapisów po osiągnięciu limitu 300 uczestników. Wpisowe wynosi 30 zł – wyjaśniają organizatorzy.
A 2 września zapraszamy pasjonatów biegania po górach do Głuszycy na II ultramaraton i półmaraton górski Waligóra Run Cross. Zawodnicy ultramaratonu będą mieli do pokonania trasę o długości 53 km z 2500 m podbiegów o nachyleniu ponad 45%. Trudy trasy rekompensują jednak piękne widoki. Bieg jest zaliczany do klasyfikacji Ligi Biegów Górskich i został wyróżniony prestiżową nagrodą Srebrna Kozica w kategorii Organizacyjny Debiut Roku. Więcej o WRC na stronie: www.waligoraruncross.pl.
(SJ)
wrc_2017_plakat

REKLAMA

Kliknij tutaj