https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nowe place zabaw

 
Gmina Mieroszów pozyskała dofinansowanie na wykonanie trzech placów zabaw: w Mieroszowie przy ul. Armii Krajowej, w Sokołowsku przy ul. Głównej oraz w Golińsku przy świetlicy wiejskiej.
 
Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński podpisał już umowę z Zarządem Województwa Dolnośląskiego na dofinansowanie inwestycja „Budowa i przebudowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Mieroszów” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Planowanym celem operacji jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej trzech placów zabaw z urządzeniami siłowni zewnętrznej w miejscowościach Mieroszów, Sokołowsko, Golińsk w celu udostępnienia mieszkańcom ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej.
– Utworzenie miejsc dla najmłodszych mieszkańców to kolejna ważna inicjatywa, dobrze wyposażone, bezpieczne place zabaw to wielki ukłon nie tylko w kierunku dzieci, ale również ich rodziców, którzy będą mogli spędzić czas ze swoimi pociechami. Spełniające standardy urządzenia do zabawy, ławki, kosze na śmieci, odpowiednio zagospodarowana przestrzeń znacznie poprawi wizerunek gminy. Całkowita wartość projektu wynosi 243 137,32 zł, wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej to 154 708 zł tj. 63,63 %. Termin realizacji inwestycji przewidziany jest na rok 2018 – wyjaśnia burmistrz Marcin Raczyński.
(MS)
plac zabaw mieroszow

REKLAMA

Kliknij tutaj