https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nowe bezpłatne miejsca w przedszkolach samorządowych w Wałbrzychu

Dzięki współpracy Gminy Wałbrzych i Fundacji Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu w ramach projektu pod nazwą „Wałbrzyskie Przedszkolaki”, już od 1 września 2017 r. w Przedszkolach Samorządowych w Wałbrzychu będzie dostępnych 99 nowych bezpłatnych miejsc dla dzieci.
Projekt obejmie trzy przedszkola na terenie Wałbrzycha: Gminny Zespół Szkół nr 2 przy ul. 11 Listopada – 60 nowych miejsc podzielonych na trzy grupy po 20 osób; Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 3 przy  ul. Chałubińskiego 13 – 25 nowych miejsc;  Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 17, filia przy ul. Sosnowej 25A – miejsce dla 14 dzieci.
W ramach wychowania przedszkolnego każde dziecko będzie miało zapewnione:
–           konsultacje i ćwiczenia z logopedą,
–           zajęcia z rytmiki,
–           zabawę z j. angielskim,
–           przedsiębiorczość dla przedszkolaka,
–           ARTE – zajęcia artystyczne,
–           elementy edukacji Montessori,
oraz dla dzieci z niepełnosprawnością
(w Przedszkolu nr 17),
–           dogoterapię,
–           integrację sensoryczną.
O miejsca w przedszkolach dla swoich dzieci mogą starać się rodzice lub opiekunowie mieszkający w Wałbrzychu lub na terenie gmin: Szczawno-Zdrój, Jedlina-Zdrój, Głuszyca, Walim, Boguszów-Gorce, Czarny Bór, Stare Bogaczowice oraz Mieroszów. Pobyt dzieci w przedszkolu wraz ze wszystkimi wymienionymi zajęciami jest bezpłatny, rodzice opłacają wyłącznie wyżywienie swoich dzieci, podczas ich pobytu w przedszkolu.
Rekrutacja rozpoczyna się 12 czerwca i trwa do 14 lipca do godziny 15:00, dokumenty rekrutacyjne należy składać w siedzibie Fundacji Edukacji Europejskiej, w Wałbrzychu, ul. Dmowskiego 2/4. Wzory dokumentów rekrutacyjnych są dostępne do pobrania na do pobrania na stronie internetowej www.fee.org.pl lub w siedzibie Fundacji.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu
74 849 21 33, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej przedszkolaki@fee.org.pl
 
Organem prowadzącym jest Gmina Wałbrzych. Projekt jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Poddziałanie 10.1.4. Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości Edukacji przedszkolnej – ZIT AW.
dziewczynka_fee_przedszkole

REKLAMA

Kliknij tutaj