https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Znów zamkną drogę!

 
Przedsiębiorstwo wykonujące remont drogi w Strudze, informuje, że w dniach od 07. do 09.06.2017 r. w godz. od 8.00 do 19.00 nastąpi zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 376 na odcinku od Lubomin – Struga.
 
Przypomnijmy: 25 maja 2017 roku wykonawca prac remontowych na drodze wojewódzkiej 376 całkowicie zamknął przejazd na odcinku Struga – Lubomin. Kierownik kontraktu zamknięcie przejazdu w dniach 25-27 maja 2017 r. (w godz. 7.30 – 18.00) uzasadnił… awarią. Gmina Stare Bogaczowice, na terenie której znajduje się remontowany i zamknięty odcinek, została powiadomiona o tym fakcie 25 maja w godzinach porannych. Wcześniej wykonawca prac informował tylko o utrudnieniach w ruchu, a nie o całkowitym wstrzymaniu ruchu. Na żadnej z dróg dojazdowych do zamkniętego odcinka nie było informacji o zamknięciu drogi i oznakowania objazdów. Co więcej, pracownik firmy remontującej drogę na skrzyżowaniu z DW 367 w Jabłowie, informując o zamknięciu drogi, wprowadzał kierowców w błąd mówiąc, że od strony Jabłowa (z kierunku Kamienna Góra i Boguszów Gorce) można dojechać do Strugi, tymczasem droga była zamknięta już w połowie wsi Lubomin. Poza tym pracownicy firmy w punktach zamknięcia drogi nie wiedzieli jak pokierować kierowców objazdami.
Tym razem zarządca drogi – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei oraz wykonawca prac wyciągnęli wnioski z tamtej skandalicznej sytuacji.
– W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku remontowanym droga będzie zamknięta podczas prowadzenia robót. Prowadzone w ubiegłym tygodniu prace przy połówkowym zajęciu jezdni, zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu nie zapewniły bezpiecznego przejazdu uczestnikom ruchu drogowego, wystąpiły również szkody materialne. Z powodu nadmiernej, niedozwolonej prędkości przez kierowców doszło do zdarzeń drogowych i wystąpiły zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierujący pojazdami niejednokrotnie omijając sprzęt drogowy, zajmujący jeden pas drogowy, wjeżdżali na chodniki, niszcząc krawężniki i wpusty burzowe. Spowodowana przez uczestników ruchu drogowego awaria urządzeń drogowych, wymusza na wykonawcy wprowadzenie przedmiotowego objazdu – informuje wykonawca prac.
(RED)
blokada przejazdu struga

REKLAMA

Kliknij tutaj