https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pojedynek sudożerców

W Miejskiej Szkole Podstawowej w Szczawnie – Zdroju odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Pojedynek Sudożerców”. To druga edycja turnieju, organizowanego przez Katarzynę Ryczel – Staśkiewicz, którego adresatami są uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych z powiatu wałbrzyskiego.
 
– Idea organizacji konkursu zrodziła się pod wpływem zainteresowań uczniów szkoły, którzy kilka lat pod rząd osiągali sukcesy. Zarówno na arenie lokalnej, jak i dolnośląskiej – wyjaśnia Katarzyna Ryczel – Staśkiewicz. – Zwycięzcom zaostrzył się apetyt i potrzebowali wyzwań w swoim najbliższym otoczeniu. Najpierw były więc potyczki lokalne – mecze międzyklasowe i szkolne. Z czasem zrodziła się koncepcja organizacji konkursu dla uczniów podstawówek z całego powiatu.
W tegorocznych potyczkach zwyciężyli w rywalizacji klas piątych: Agata z PSP nr 28 w Wałbrzychu, Bartek z ZS w Starych Bogaczowicach oraz Lola z PSP nr 28 w Wałbrzychu, a w zmaganiach klas szóstych: Wiktor z MSP w Szczawnie –Zdroju, Ania z ZSP nr 2 w Wałbrzychu i Konrad z PSP nr 28 w Wałbrzychu.
– Przed nami reforma szkół podstawowych. Z uczestnikami zdążyliśmy się już poznać i polubić. Już dziś pytają nas o przyszłoroczną rywalizację klas siódmych. Stajemy więc przed wyzwaniem rozszerzenia formuły konkursu. To przed nami. A tegorocznym laureatom gratulujemy, i zapraszamy do udziału w przedsięwzięciach organizowanych przez naszą szkołę – dodaje w imieniu organizatorów Katarzyna Ryczel – Staśkiewicz.
(MK)
 pojedynek sudozercow

REKLAMA

Kliknij tutaj