Kompromitacja w finale

Piłkarze Górnika Wałbrzych w finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych przegrali na bocznym boisku Stadionu 1000-lecia w Wałbrzychu z Victorią Tuszyn 1:2. I to piłkarze zespołu z klasy okręgowej zagrają w półfinale Pucharu Polski Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Podopieczni Roberta Bubnowicza wystąpili w nieco „odchudzonym” składzie, ponieważ zabrakło w kadrze meczowej m.in. Bartosza Tyktora, Damiana Jaroszewskiego, Pawła Tobiasza czy Michała Tytmana. W bramce zadebiutował Marcin Malczewki oraz nieco eksperymentalna obrona, ale to i tak Górnik był zdecydowanym faworytem finału.
W pierwszej połowie gospodarze zdecydowanie przeważali, byli częściej w posiadaniu piłki, prowadzili grę na połowie przeciwnika oraz stwarzali więcej sytuacji. Najlepsze mieli Sebastian Surmaj oraz Kamil Sadowski: strzał pierwszego minął bramkę, a ten drugi doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz trafił wprost w niego. W przerwie Robert Bubnowicz nie dokonał roszad w składach, bo… nie miał zbyt dużego pola manewru. Na początku drugiej połowy pierwszą dobrą interwencją popisał się Mateusz Malczewski, który bardzo dobrze obronił uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu przyjezdnych. W 73 min. doszło do pierwszej niespodzianki, ponieważ po dośrodkowaniu z prawej strony wynik spotkania dla gości otworzył Aldeir. Błyskawicznie odpowiedział Surmaj, jednak tym razem trafił w poprzeczkę, po czym goście wyszli z kontrą i rezultat podwyższył Karol Bohajczuk. W samej końcówce gospodarze wywalczyli rzut karny, do którego podszedł Jan Rytko. Bramkarz gości odbił piłkę, ale kapitan Górnika zdążył jeszcze z dobitką, zdobywając kontaktową bramkę. Niewiele to jednak dało, ponieważ ostatecznie biało-niebiescy i tak przegrali 1:2.
W najbliższej ligowej kolejce Górnik zagra na własnym boisku z rezerwami Miedzi Legnica. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 maja o godz. 17:00.

Victoria Tuszyn – Górnik Wałbrzych 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Aldeir (73), 2:0 Bohajczuk (84), 2:1 Rytko (90+4).
Górnik (skład wyjściowy): Malczewski – Rytko, Michalak, Surmaj, Krzymiński – Sobiesierski, Popowicz, Bronisławski, Sobiesierski, Dec – Młodziński.