Udane starty

Młodzi kolarze LKKS Górnik Wałbrzych – DZT Service Świebodzice, z sukcesami wystąpili w ostatnich wyścigach.

W XX Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym o Puchar Karkonoszy z okazji Wiosny Cieplickiej w Jeleniej Górze, wśród juniorek młodszych zwyciężyła Adrianna Rasińska, a trzecia była Julia Kowalska. W indywidualnej jeździe na czas podczas Pucharu Polski w Zamościu, 3. była Kowalska, a 6. Rasińska. W rywalizacji juniorów młodszych 2. miejsce (a 1. z Polaków) zajął Karol Woźniak. W wyścigu ze startu wspólnego na 3. pozycji uplasowała się Kowalska, a na 8. Rasińska, natomiast Woźniak był 8. (3. z polskich zawodników). W Podgórzynie-Przesiece odbyła się XIII Sudecka Czasówka Górska. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców zawodnicy Górnika zajęli wszystkie miejsca na podium w kat. juniorów młodszych w kolejności: Kowalska, Rasińska, Wiktoria Węgrzynowska oraz Woźniak, Dominik Kopiwoda, Patryk Tomulik. Wśród juniorów 3. miejsce zajął Paweł Marchlewski, a Jan Paduch był także 3. w kat. masters M50.