https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Majówka w Świebodzicach

 
VII Zlot Motocykli – 29 kwietnia, początek godz. 15:00, Rynek
To wydarzenie, które ma wierne grono wielbicieli. Zlot motocykli, quadów, pojazdów militarnych już po raz VII zagości na świebodzickim Rynku. Zapraszamy tradycyjnie od godz. 15:00.
W programie imprezy jest poświęcenie pojazdów a także widowiskowy przejazd ryczących i trąbiących maszyn ulicami miasta, pod hotel Księżyc.
Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji będzie plenerowa wystawa zabytkowych motocykli, mopedów, skuterów i motorowerów, zbieranych i z pasją odnawianych przez świebodziczanina pana Piotra Sosika.  Zapraszamy do jej oglądania od godz. 13:00 do 16:00.
Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz i Dariusz Stańczyk hotel Księżyc.
Święto Czekolady – 1 maja, godz. 14:00-19:00, Park Miejski
To już kolejna edycja wyjątkowej, niepowtarzalnej – i bardzo słodkiej – imprezy w naszym mieście.
Wraz z Burmistrzem Miasta Bogdanem Kożuchowiczem oraz firmą Śnieżka-Invest zapraszamy 1 maja do Parku Miejskiego w godz. 14:00-19:00. Szykuje się naprawdę moc atrakcji, bo świętować będziemy 70-lecie najsłynniejszego cukierka ze Świebodzic – czyli Michałka.
W programie m. in.: przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, wioska olimpijska, mega gry planszowe dla najmłodszych, fotoboksik, kącik małego artysty, czekoladowe konkursy, czekoladowa biżuteria, wielkie bańki mydlane a do tego mnóstwo słodkości pod różnymi postaciami (wata cukrowa, rurki, gofry, popcorn – rzecz jasna o smaku czekolady), i coś oryginalnego „na ząb” – na naszym festynie zaparkują food trucki z pysznym tajskim i włoskim jedzeniem.
 
Bawimy się do wieczora w świetnych humorach i towarzystwie bajkowych postaci: Króla Juliana, Scooby Doo, Hello Kitty czy Kubusia Puchatka i Tygryska.
 
XXIX Festiwal Kwiatów w Zamku Książ – 2 maja
Podczas tegorocznej edycji festiwalu jak zawsze obecne będą Świebodzice. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska promocyjnego naszego miasta w ramach Lokalnej Organizacji Turystycznej.
 
I Świebodzicki Dzień Akceptacji i Zrozumienia – 5 maja, godz. 11:00-14:00, Rynek-Park Miejski
 
Radość, integracja, tolerancja – to hasła tej wyjątkowej imprezy. Zaczynamy mszą św. w parafii św. Piotra i Pawła w Świebodzicach o godz. 11:00. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami miasta do Parku Miejskiego. Tam na uczestników czekają integracyjne gry i zabawy, w których wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne w naszym mieście, delegacje uczniów z placówek i szkół masowych.
Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza.
 
(ABP)
Swieto_czekolady_2017_plakat

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty