https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Fototechnik – zawód z przyszłością

Uczniowie klas trzecich gimnazjum już niedługo staną przed trudnym wyborem: co dalej ze sobą zrobić? Liceum, technikum, zawodówka… Mnożą się pytania. Najbliższe miesiące to także targi edukacyjne, drzwi otwarte oraz prezentacje i spotkania, które mają pomóc młodym ludziom i ich rodzicom podjąć ważną decyzję.
fototechnik
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
– Najważniejsze, żeby uczeń kończący gimnazjum znalazł wsparcie w bliskich. Młodzi mają swoje pomysły na życie, często odmienne od zdania ich rodziców. Ważne, żeby rozmawiać z dzieckiem o jego pasjach, zainteresowaniach i pomóc mu w wyborze. Warto też skonsultować się z wychowawcą i nauczycielami, którzy mogą podpowiedzieć w jakim kierunku warto się rozwijać lub omówić swoje plany z doradcą zawodowym – mówi psycholog Karolina Kiedrowska.
Biorąc pod uwagę szybki rozwój rynku usług wizualnych, spore szanse na znalezienie dobrej pracy w tej dziedzinie daje wykształcenie na kierunku fototechnik – w zawodach związanych z fotografią i obróbką zdjęć, jak i na stanowiskach, gdzie realizuje się projekty multimedialne.
– Państwowy dyplom w tym zawodzie można zdobyć, ucząc się w technikum TEB Edukacja w Wałbrzychu – nowej szkole na tutejszym rynku, która należy do ogólnopolskiego holdingu edukacyjnego. TEB Edukacja istnieje od 1994 roku, mamy 45 szkół w całej Polsce.  Przyszli absolwenci będą doskonale znać techniki fotografii cyfrowej i analogowej, a korekta i montaż fotograficzny oraz multimedialny nie będą dla nich żadnym wyzwaniem. Naszym partnerem jest międzynarodowa firma Canon, dzięki której uczniowie będą brali udział w szkoleniach na profesjonalnym sprzęcie – mówi Renata Jurkanis, dyrektor TEB Edukacja w Wałbrzychu.
Postęp technologiczny i lawinowe pojawianie się nowego sprzętu elektronicznego, a zwłaszcza fotograficznego, zachęca rzesze pasjonatów do wykonywania zdjęć, jednak poziom jakościowy tych prac rzadko jest satysfakcjonujący. Tej modzie sprzyja fakt zainteresowania mediami społecznościowymi w każdej grupie wiekowej.
– W cyklu czteroletnim będziemy przygotowywać praktycznie ucznia do wykonywania zawodu fototechnika – zawodu rozwojowego bez względu na wielkość miasta i dominującą lokalnie gałąź przemysłu, zostanie także dobrze przygotowany do egzaminu maturalnego – dodaje Renata Jurkanis. Zainteresowanych zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się 5 maja o godz. 14:00 w siedzibie TEB Edukacja przy ul. Słowackiego 7.
Od czasu narodzin fotografii obserwujemy stały rozwój profesji związanych z multimediami. Nic nie zapowiada, żebyśmy przestali wykonywać zdjęcia, drukować, tworzyć grafikę. Wręcz przeciwnie. Dlatego potencjał tkwi w zawodzie fototechnika. To zawód, w którym można realizować siebie samego, rozwijać artystyczne spojrzenie na świat, doskonalić swoje umiejętności multimedialne a w przyszłości połączyć pasję z pracą zawodową.
(TP)

image description
image description

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty