https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców

 
Rozmowa z Mirosławem Lechem, Wójtem Gminy Stare Bogaczowice.
 
Gmina Stare Bogaczowice inwestuje w remont dróg, budowę chodników, nowe oświetlenie i kolejne obiekty sportowe. Co jest jeszcze w planach?
Mirosław Lech: – Remonty dróg czy budowy chodników to inwestycje, które będą kontynuowane. Tak samo będzie z oświetlaniem ulic oraz tworzeniem obiektów sportowych. Przed nami projekt „Zagospodarowanie wokół Trójgarbu”, a także szereg imprez kulturalnych i rozrywkowych.
 
Jakie imprezy odbędą się w tym roku?
– Najbliższą imprezą będzie druga już edycja Półmaratonu Górskiego „Z Flagą na Trójgarbie”, który organizujemy wspólnie z Gminą Czarny Bór. W tym roku rozbudowaliśmy nasz półmaraton o dodatkową, krótsza trasę – to ukłon w stronę tych, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Bieg odbędzie się 2 maja, start ze stadionu sportowego w Witkowie Śląskim w Gminie Czarny Bór. Kolejną majową imprezą będą zawody MTB dla dzieci do lat 12-stu. Wyścig odbędzie się 13 maja, a organizuje go Zespół Szkół w Starych Bogaczowicach oraz Klub Sportowy LUKS Lider Stare Bogaczowice wspólnie z Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Tego samego dnia rozpoczyna się trzy dniowy Biwak Historyczny „Bitwa pod Strugą”, który także realizujemy z naszymi sąsiadami, tj. Uzdrowiskową Gminą Szczawno-Zdrój, Uzdrowiskiem Szczawno-Jedlina S.A. oraz Pałacem Struga. Biwak organizujemy z okazji 210. rocznicy Bitwy pod Strugą. Zaplanowaliśmy na te dni szereg atrakcji, a wśród nich: projekcja filmu „Popioły” reżyserii Andrzeja Wajdy, prezentację XIX-wiecznego obozu wojskowego, pokaz życia obozowego oraz zwiedzanie obozu regimentów przy Pałacu Struga, przemarsz regimentów ulicami Szczawna Zdroju, a także uroczysty apel przed pomnikiem Ułanów Legii Nadwiślańskiej i koncert orkiestry reprezentacyjnej Wojski Lądowych z Wrocławia. Najbardziej widowiskowym elementem biwaku będzie inscenizacja Bitwy pod Strugą w wykonaniu profesjonalnych grup rekonstrukcji historycznej z Polski, Czech i Niemiec.
 
W działaniach gminy widoczna jest ostatnio współpraca z innymi podmiotami. Dzięki temu jest łatwiej?
– Mamy wspólny cel z naszymi najbliższymi sąsiadami. Zarówno Gmina Czarny-Bór, jak i Szczawno Zdrój chcą rozwijać infrastrukturę, promować swoje walory i integrować lokalną społeczność. Skoro jest wspólny cel, to dlaczego nie połączyć sił? Czy jest łatwiej? Nie nazwałbym tego w ten sposób. Razem po prostu można zrobić więcej.
 
A co z tradycyjnymi wydarzeniami w Gminie Stare Bogaczowice? Zostały zastąpione tymi nowymi?
– Absolutnie nie! Te nowe wydarzenia to rozbudowanie tego, co było do tej pory. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców. Oczywiście kontynuujemy dotychczasowe imprezy, tj. Dni Gminy Stare Bogaczowice, które odbędą się w tym roku 10 czerwca, czy dożynki zaplanowane na 9 września. Pod koniec lipca odbędzie się także organizowany przez księdza proboszcza naszej parafii – Jacka Biernackiego – Weekend ze Świętą Anną. Przez cały sezon letni, zarówno mieszkańcy Starych Bogaczowic, jak i goście będą mogli korzystać z atrakcji zalewu – kąpielisko, łowisko, strzelnica, czy imprezy plenerowe. Lato planujemy zakończyć na sportowo – thriatlonem.
 
I to wszystko w pierwszej połowie roku?
– Tak, ale wymieniłem tylko największe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Oprócz tego nasze centrum biblioteczno-kulturalne organizuje cykliczne spotkania i zajęcia, a także realizuje projekty integrujące mieszkańców oraz rozwijające ich pasje i zainteresowania.
 
Nie pozostaje nic innego, jak przeprowadzić się do Gminy Stare Bogaczowice.
– Serdecznie zapraszam!
(IL)
 miroslaw lech 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty