https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Renty specjalne dla dzieci

3050 zł dla chłopców, którzy stracili w katastrofie bliskich. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w imieniu Premier RP przekazała na ręce burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza decyzję w sprawie przyznania rent specjalnych dla ofiar katastrofy budowlanej w Świebodzicach.
 
Renty otrzyma czterech chłopców: wszyscy stracili pod gruzami zawalonej kamienicy najbliższych: rodziców, rodzeństwo.
– Wszyscy jesteśmy nadal w żałobie po tej wielkiej tragedii. Jak Państwo pamiętają, obecna na miejscu katastrofy pani premier Beata Szydło zadeklarowała pomoc dla poszkodowanych dzieci w postaci rent specjalnych – i dziś przedstawiam Państwu dowód, że słowa zostały dotrzymane – podkreślała na konferencji prasowej minister Anna Zalewska. – Renty są przyznane dla czterech osób, bezterminowo, niezależnie od innych, pobieranych świadczeń.
W uroczystym przekazaniu decyzji o rentach uczestniczył także wojewoda Paweł Hreniak.
– Bardzo dziękuję Pani Premier za tak błyskawiczną decyzję, dotyczącą przyznania rent specjalnych. To już kolejne wsparcie dla mieszkańców, którzy ucierpieli. Przypomnę, że rodziny dostały już jednorazowe zasiłki po 6000 zł. Mój urząd jest w stałym kontakcie z panem burmistrzem, czekamy na wyceny remontów mieszkań dla poszkodowanych i koszty akcji ratunkowej. Na to również będą środki finansowe. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówił wojewoda.
Burmistrz Bogdan Kożuchowicz dziękował za wsparcie zarówno ze strony władz centralnych, jak i społeczeństwa.
– Doświadczamy tego, jak wiele osób, poruszonych tragedią, chce pomóc, są to zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Jestem za to bardzo wdzięczny – podkreślał burmistrz.
W mieście prowadzona jest nadal zbiórka na rzecz ofiar katastrofy, obecnie wstrzymana jest zbiórka odzieży, można przekazywać sprzęty, środki czystości, itd. Najlepiej kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej lub Miejskim Domem Kultury.
Na specjalnie utworzone konto wpłynęło już od poniedziałku ponad 30 000 zł.
Trwa także przygotowywanie mieszkań zastępczych, jedno z nich jest już prawie gotowe.
– Mieszkania docelowe, w pełnym standardzie, będą przygotowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy – dodaje burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Większość poszkodowanych z zawalonej kamienicy na ten moment nie wyraziła potrzeby skorzystania z lokalu zastępczego, znajdują schronienie u swoich bliskich.
Obecnie taki lokal zastępczy jest przygotowywany dla jednej rodziny.
(RED)
 zalewska kozuchowicz herniak
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Od lewej: burmistrz Bogdan Kożuchowicz, minister Anna Zalewska i wojewoda Paweł Hreniak.

REKLAMA

Kliknij tutaj