Bez sensacji

Nie było sensacji w Wałbrzychu – piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych przegrały na własnym boisku z Medykiem Konin 1:5. Mimo wysokiej porażki, akademiczki nadal są na trzecim miejscu w tabeli ekstraligi.
Choć Medyk jeszcze nie stracił punktów w lidze w tym sezonie, niektórzy wierzyli w możliwość ugrania przez wałbrzyszanki choćby remisu w tym spotkaniu. Sam mecz budził sporo emocji, ponieważ pierwotnie miał się odbyć 13 kwietnia, jednak Medykowi zależało na przełożeniu meczu na piątek, na co klub z Wałbrzycha się nie zgodził. Ale PZPN – wbrew stanowisku AZS PWSZ – przesunął termin spotkania na następny dzień.
Spotkanie zaczęło się sensacyjnie, ponieważ w 7 min., po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Oliwii Maciukiewicz, doszło do zamieszania w szesnastce gości. Pierwszy strzał na bramkę Medyka został obroniony, ale z dobitką zdążyła Małgorzata Mesjasz, która otworzyła wynik spotkania. Radość akademiczek z prowadzenia trwała zaledwie 5 minut, ponieważ w tym czasie Aleksandra Sikora zdołała wyrównać i był to początek kanonady w wykonaniu zespołu z Konina. W 29 min., po kolejnej akcji mistrzyń Polski, doszło do zamieszania w polu karnym Darii Antończyk, po czym Sikora po raz drugi trafiła do siatki w tym spotkaniu. Siedem minut później, po centrze z kornera, tym razem dobrze uderzała Katarzyna Daleszczyk, która podwyższyła wynik spotkania na 3:1 dla ekipy mistrza Polski.
Kamil Jasiński w przerwie dokonał jednej zmiany – Jessicę Plutę zastąpiła Angelika Smagur. Przez długi czas częściej atakował zespół z Konina, lecz ekipa z Wałbrzycha dobrze grała w obronie. Dopiero w 71 min., po kolejnym zamieszaniu w szesnastce, do futbolówki doszła Lilana Kostowa, która zdobyła czwartą bramkę dla Medyka. A tuż przed końcem, po sprincie przez pół boiska, Anna Gawrońska pokonała Darię Antończyk i ustaliła rezultat meczu na 5:1.
W następnej kolejce wałbrzyszanki zagrają w Łęcznej z Górnikiem. Spotkanie rozpocznie się w środę, 19 kwietnia o godz. 11:30.

AZS PWSZ Wałbrzych – Medyk Konin 1:5 (1:3)
Bramki: 1:0 Mesjasz (7), 1:1 Sikora (12), 1:2 Sikora (29), 1:3 Daleszczyk (36), 1:4 Kostowa (71), 1:5 Gawrońska (90).
AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Jelencić (75 Iwańczuk) – Pluta (46 Smagur), Kowalczyk, Ratajczak, Dereń (75 Jędras) – Maciukiewicz, Bezdziecka (81 Klepatska).