Triathloniści w Chinach

Triathloniści LKKS Górnik Wałbrzych – GVT BMC Triathlon Team: Paulina Kotfica i Łukasz Kalaszczyński, zajęli wysokie lokaty w zawodach Ironman 70.3 odbywających się w Liuzhou w Chinach.

Pierwszą konkurencją było pływanie na dystansie 1900 m w rzece Liu, której wody okazały się dla zawodników wyjątkowo niekorzystne z powodu niskiej temperatury (15 st.C). Kotfica uzyskała 7. czas wśród kobiet – 23,04 min., natomiast Kalaszczyński miał 13. rezultat wśród meżczyzn – 22,13.
Kolejnym etapem ekstremalnej rywalizacji był wyścig rowerowy na 90 km. Wynik Kotficy 2,25 godz., a Kalaszczyńskiego 2.13.
Triathlon kończył bieg na 21,1 km. Kotfica pokonała go w czasie 1:23, a Kalaszczyński 1:12,55
Ostatecznie Kotfica zajęła 6. miejsce wśród pań z rezultatem 4:18,46 (zwyciężyła Jeanni Seymour z RPA – 4:08,08), a Kalaszczyński był 10. w gronie panów z wynikiem 3:54,52 (wygrał Brytyjczyk Tim Don – 3:37,44). Czasy obu reprezentantów Górnika są ich nowymi rekordami życiowymi w tej konkurencji (triathlon składa się też z innych długości poszczególnych etapów; najpopularniejszy, rozgrywany na igrzyskach olimpijskich, to pływanie na 1,5 km, wyścig rowerowy na 40 km i bieg na 10 km).
Triathlon to nowa dyscyplina pod Chełmcem. Więcej o jego „sojuszu” z kolarzami Górnika napiszemy w jednym z kolejnych wydań Tygodnika DB 2010.