https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dwa opowiadania

 
W Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu odbył się wieczór wspomnień poświęcony zmarłemu w grudniu ubiegłego roku Kazimierzowi Masiukowi. Założyciela Radia Wałbrzych, fotografa i społecznika wspominali członkowie rodziny oraz przyjaciele.
 
Przybyłych gości, którzy szczelnie wypełnili dużą salę OSK, przywitali prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze Tadeusz Choczaj oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który wspominał Kazimierza Masiuka jako człowieka z pasją, autora tysięcy zdjęć i setek filmów dokumentujących współczesne życie Wałbrzycha i regionu.
Wydarzenie nazwano „Dwa opowiadania”. W pierwszym opowiadaniu Kazimierz Masiuk przedstawiony został we wspomnieniach członków rodziny, a w drugim opowiadaniu wspominali Go przyjaciele. Członkowie rodziny bohatera wieczoru opowiadali o jego zamiłowaniach, zainteresowaniach, a także o tym jaki był oraz jakie relacje tworzył i pielęgnował. Przedstawione zostały diaporamy z wypowiedziami wnuczki, wnuka oraz przybyłej na to wydarzenie rodziny z Pabianic. Zaprezentowane zostały zdjęcia z rodzinnego archiwum oraz wykonane przez Kazimierza Masiuka w okresie kilkudziesięciu lat. W drugim opowiadaniu Kazimierza wspominali: Krystyna Kuriata, Wanda Radłowska i Tadeusz Choczaj. Natomiast Małgorzata Wiłkomirska zaprezentowała dorobek twórczy zmarłego oraz relację z obchodów Dnia Wałbrzyskiego Twórcy, podczas którego Kazimierz Masiuk uhonorowany został Nagrodą Rady Miejskiej Wałbrzycha za wieloletnie sporządzanie dokumentacji filmowej i fotograficznej obrazującej wydarzenia z życia miasta. Wyemitowany został film z wypowiedzią nagrodzonego.
Wydarzenie urozmaiciły akcenty poetyckie. Okolicznościowe wiersze o Kazimierzu Masiuku przedstawili: Bolesław Brzuchacz, Adam Wolańczyk oraz Włodzimierz Palusko. Wieczór wspomnień prowadziła Basia Ziółkowska, która po zakończeniu części multimedialnej zaprosiła gości na wystawę fotograficzną „Lepszy Wałbrzych- Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze” oraz przygotowany poczęstunek.
Współorganizatorami wydarzenia byli: Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej oraz członkowie rodziny Kazimierza Masiuka, a w szczególności córki Anna i Lilianna.
(RED)
 wieczor masiuka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rodzina, przyjaciele i znajomi uczestniczyli w wieczorze wspomnień, który poświęcony był Kazimierzowi Masiukowi (fot. OSK).

REKLAMA

Kliknij tutaj