Trzecie złoto

Tenisiści stołowi AZS PWSZ Wałbrzych po raz trzeci z rzędu zostali akademickimi mistrzami Polski.

To bezprecedensowy sukces wałbrzyskiej drużyny, bowiem w historii Akademickich Mistrzostw Polski żadnej uczelni nie udało się zdobyć trzy razy złotego medal pod rząd. Dokonali tego wałbrzyszanie, grając w Warszawie w składzie: Piotr Chodorski (wygrał wszystkie swoje mecze podczas mistrzostw), Robert Floras, Tomasz Durajczyk, Paweł Fertikowski i Wojciech Niedźwiedzki. AZS PWSZ pokonał podczas finałowego turnieju: Politechnikę Poznańską, UE Kraków, SGGW Warszawa, PWSZ Zamość po 3:0; w półfinale wygrał z Politechnika Rzeszowską 3:1, a w pasjonującym finale wygrał z ALK Warszawa 3:2. Czwarty raz z rzędu zespół z Wałbrzycha został też mistrzem akademickim w kategorii PWSZ. W czerwcu AZS PWSZ Wałbrzych będzie reprezentował Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy w Czechach, a w sierpniu podczas Uniwersjady na Tajwanie.