https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Lepiej sadzić niż wycinać

Od chwili, kiedy zgodnie z prawem, nie musimy uzyskiwać pozwolenia na wycięcie drzewa na prywatnej działce, w całej Polsce obserwujemy, jak masowo wycinane są drzewa. W kontrze do tej sytuacji wałbrzyska Inicjatywa Polska postanowiła rozdawać sadzonki drzew.
 
W sobotę, 25 marca, o godzinie 10.00 przy ul. Broniewskiego na osiedlu Piaskowa Góra w Wałbrzychu (pod zegarem) członkowie Stowarzyszenia Inicjatywa Polska będą rozdawać sadzonki buków.
– Wraz z utratą kontroli nad wycinką drzew na prywatnych działkach obserwujemy, jak polski – a także wałbrzyski – krajobraz zmienia się w karczowisko. Niepokoi nas jak niefrasobliwie pozbywamy się części przyrody bez uwagi na konsekwencje, jakbyśmy zapominali, że nasz byt i jakość życia zależą bezpośrednio od stanu otaczającego nas środowiska. Rozdając sadzonki drzew, chcemy zwrócić uwagę wałbrzyszan na ten problem i jednocześnie zachęcić ich, aby włączyli się w kształtowanie wizerunku naszego miasta jako rzeczywiście zielonego – wyjaśnia dr Małgorzata Beślerzewska, koordynatorka IP w Wałbrzychu.
– Jeśli nie możemy bezpośrednio wpłynąć na kształt prawa dotyczącego wycinki drzew, to chcemy budować świadomość ekologiczną mieszkańców Wałbrzycha, dzięki czemu z większą troską spojrzą na problemy związane ze środowiskiem naturalnym. W czasach, gdy zimą borykamy się ze smogiem, a latem coraz częściej zdarzają się okresy suszy, to właśnie zieleń miejska jest prostą odpowiedzią na te wyzwania. O aspekcie estetycznym też nie należy zapominać – dodaje Mateusz Rambacher, dolnośląski koordynator Stowarzyszenia Inicjatywa Polska.
(MR)
lepiej sadzic

REKLAMA

Kliknij tutaj