Uratowali I ligę

Siatkarze Victorii PWSZ pozostaną na zapleczu Plus Ligi na kolejny sezon. W meczu decydującym o utrzymaniu w I lidze podopieczni trenera Przemysława Michalczyka pokonali w Częstochowie Norwida 3:1.

Po czterech niezwykle zaciętych i wyrównanych meczach pomiędzy ekipami z Częstochowy i Wałbrzycha trudno było wskazać faworyta piątego meczu fazy play out. Tym bardziej, że w tej rywalizacji obie ekipy wygrywały na parkiecie przeciwnika, a mecze miały zaskakujące przebiegi. W środę było jednak inaczej.
Gospodarze w I secie odrzucili rywala od siatki mocną zagrywką i punktowali także szczelnym blokiem. Szybko zbudowali przewagę (4:0, 12:6, 18:11) i kontrolowali wynik do stanu 25:17. W II partii Victoria PWSZ poprawiła zagrywkę i odskoczyła Norwidowi od stanu 5:4 na 10:7. Skuteczna gra blokiem pozwoliła jeszcze częstochowianom zbliżyć się na 1 punkt (19:18), ale po przerwie na żądanie trenera Michalczyka ekipa spod Chełmca skutecznymi atakami rozbiła rywali, wygrywając 25:20. Wałbrzyszanie poszli za ciosem w kolejnej odsłonie, wykorzystując błędy przeciwnika. I choć z prowadzenia 7:3 zrobiło się tylko 11:10, to mobilizacja w szeregach Victorii pozwoliła jej graczom po raz drugi wygrać seta 25:20 i objąć prowadzenie w meczu. Skuteczne ataki Mateusza Frąca w czwartym akcie decydującego spotkania wyprowadziły przyjezdnych na prowadzenie 11:8, ale miejscowi – mając nóż na gardle – zdołali doprowadzić do remisu 16:16. Na więcej Victoria PWSZ jednak nie pozwoliła. Mariusz Magnuszewski i Mateusz Siwicki skuteczną zagrywką prowadzili swój zespół do zwycięstwa, które przypieczętowali pierwszą piłką meczową. A po niej wałbrzyscy siatkarze, wraz z głośno dopingującą ich grupą kibiców, mogli świętować utrzymanie w I lidze.

Norwid Częstochowa – Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3 (25:17, 20:25, 20:25, 19:25)
Victoria PWSZ: Schamlewski, Napiórkowski, Siwicki, Durski, Zieliński, Szewczyk, Obrębski (libero) oraz Szydłowski (libero), Frąc, Magnuszewski, Plizga i Olszewski