https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jedlinianin w ćwierćfinale mistrzostw Europy!

 
Bartosz Gołębiewski z Jedliny Zdroju od zwycięstwa rozpoczął udział w Mistrzostwach Europy do lat 22. Pięściarz Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego Dzierżoniów, w I rundzie turnieju rozgrywanego w rumuńskiej miejscowości Braiła, wygrał w wadze do 75 kg – stosunkiem głosów 5:0 – z Andreasem Kokinosem z Cypru.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
– Cypryjczyk dopiero zbiera doświadczenie na ringach seniorskich, ale sprawił mi dużo problemów w piątkowej walce. Był nieobliczalny i boksował różnorodnie, zadając po kilka ciosów w serii. O moim zwycięstwie zadecydowało przede wszystkim dobre przygotowanie kondycyjno – siłowe, nad czym od początku roku pracowaliśmy na zgrupowaniach reprezentacji Polski – relacjonuje medalista mistrzostw Polski.
Zwycięstwo w piątkowej walce otworzyło debiutującemu w mistrzostwach Europy Bartoszowi Gołębiewskiemu drogę do strefy medalowej. W niedzielę w ćwierćfinale zmierzy się on z Danielem Zanem Daskalo z Izraela.
– Mój niedzielny rywal jest ode mnie wyższy i boksuje w odwrotnej pozycji, bo jest leworęczny. Będę starał się między innymi spychać go w liny i obijać po korpusie – zapowiada pięściarz z Jedliny Zdroju.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj