https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Akademickie derby

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 17. kolejce ekstraligi podejmą na własnym boisku AZS PSW Biała Podlaska. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 18 marca o godz. 11:00.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W ostatnim czasie doszło do dość dziwnej sytuacji w ligowych rozgrywkach. Ostatnia kolejka była serią gier numer 15, teraz będzie siedemnasta, a szesnasta będzie rozegrana dopiero… 19 kwietnia – takie są decyzje PZPN.
Wałbrzyszanki ostatnio pokonały na swojej murawie GOSiR Piaseczno 2:0, po bramkach Małgorzaty Mesjasz oraz Karoliny Gradeckiej. Nadal zajmują czwarte miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej z 29 punktami na koncie, mając taki sam dorobek co trzeci zespół – Czarni Sosnowiec, lecz podopieczne Kamila Jasińskiego mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań oraz bramek.
Ekipa z Białej Podlaskiej bardzo słabo radzi sobie w tym sezonie, ale wiosnę zaczęła grać bardzo dobrze. Rozpoczęła od zwycięstwa w Radziechowach z Mitechem Żywiec, 2:0 po bramkach Anny Puk. Obecnie AZS PSW zajmuje 11. (spadkowe) miejsce w tabeli ekstraligi, z dorobkiem 9 oczek i 4 punktami straty do AZS UJ Kraków.
W poprzednim meczu akademickich ekip, Zespół z Wałbrzycha wygrał w województwie lubelskim 3:1 po golach Emilii Bezdzieckiej, Julii Kowalczyk oraz Małgorzaty Mesjasz, a dla gospodyń trafiła Dominika Gąsieniec.
Zestaw par 17. kolejki ekstraligi:
AZS PWSZ Wałbrzych – AZS PSW Biała Podlaska (sobota, 18 marca, godz. 11:00)
Górnik Łęczna – GOSiR Piaseczno
Olimpia Szczecin – Sztorm Gdańsk
Mitech Żywiec – AZS Wrocław
UKS SMS Łódź – AZS UJ Kraków
Czarni Sosnowiec – Medyk Konin
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj