Finał po karnych

Piłkarze Górnika Wałbrzych w półfinale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych pokonali w Strzegomiu AKS, ale dopiero po rzutach karnych (5:4), bo po 90 minutach nieoczekiwanie był remis 1:1, choć gospodarze kończyli mecz w 10! A w finale biało-niebiescy zagrają z Victorią Tuszyn.

Od początku meczu w Strzegomiu przeważali goście i już na początku sytuację do zdobycia gola miał Kamil Sadowski, który uderzał głową, lecz dobrze interweniował Kacper Słowik. W 33 min. sfaulowany w polu karnym został Marcin Morawski, za co arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Jan Rytko. Chwilę później Morawski doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, jednak posłał piłkę obok bramki. Tuż przed końcem I połowy, po dośrodkowaniu Sadowskiego, z 3 m uderzał Kamil Młodziński, lecz trafił wprost w golkipera ze Strzegomia.
W 65 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kamil Gołąbek i wydawało się, że wałbrzyszanie mają już awans w kieszeni. Nic bardziej mylnego, ponieważ pięć minut później niespodziewanie wyrównał Mateusz Alwin. Do 90 minuty wynik nie uległ zmianie, a że w tych rozgrywkach nie ma dogrywki, to od razu sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Do stanu 3:3 nikt się nie pomylił, a dla wałbrzyszan strzelali Marcin Morawski, Dariusz Michalak oraz Bartosz Tyktor. W czwartej serii rzutów karnych nie wykorzystali Dominik Bronisławski oraz Damian Sobczak i zaczął się robić horror. Po pięciu jedenastkach był 4:4, jedenastkę wykorzystał Jan Rytko i była potrzebna jeszcze dodatkowa seria. W niej z 11 metrów trafił Sebastian Surmaj, a swoją szansę zmarnował Marcin Wasilewski i to Górnik zagra w finale z Victorią Tuszyn, która pokonała w półfinale Bielawiankę Bielawa aż 4:1.
W najbliższym spotkaniu Górnik zagra na własnym boisku w 18. kolejce III grupy III ligi z Falubazem Zielona Góra. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 19 marca o godz. 14:00.

AKS Strzegom – Górnik Wałbrzych 1:1 (0:1), k. 4:5
AKS (skład wyjściowy): Słowik – Durajczyk, Skrypak, Gołąbek, Krupnik – Domaradzki, Sobczak, D. Krzyżanowski, Alwin – M. Wasilewski, A. Wasilewski.
Górnik (skład wyjściowy): Jaroszewski – D. Michalak, Tyktor, Tytman, Krzymiński – Młodziński, Morawski, Rytko, Surmaj, Bronisławski – Sadowski.