https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dogonią Śląsk?

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w ostatniej kolejce rundy zasadniczej zagrają w Ostrowie Wlkp. z rezerwami Stali. Mecz rozpocznie się w niedzielę, 5 marca o godz. 18:00.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wałbrzyszanie mają szansę jeszcze na rozpoczęcie fazy play-off z 1. miejsca, ale muszą spełnić dwa warunki – pierwszy to oczywiście wygrać w Ostrowie, a drugim warunkiem jest przegrana Śląska Wrocław z Energą Drogbruk w Kaliszu. Obecnie biało-niebiescy są wiceliderem w tabeli grupy D II ligi z 43 punktami na koncie i oczkiem straty do liderujących wrocławian. Gdy przegrają, na pewno nie spadną na 3. lokatę, ponieważ Sudety mają 3-punktową stratę do wałbrzyskiej ekipy.
Dla ostrowian też będzie to ważny mecz, ponieważ mają jeszcze szansę na zakończenie rundy zasadniczej na 4. pozycji w tabeli. Obecnie Stal II zajmuje 5. miejsce, z dorobkiem 39 oczek, mając taki sam dorobek co Rawia Rawicz oraz punkt straty do Sudetów. Na 3. lokatę nie mają szans, gdyż 2 wcześniej wspomniane drużyny grają mecz przeciwko sobie w tej serii gier.
W poprzednim meczu Górnika ze Stalą II podopieczni Arkadiusza Chlebdy wygrali w Hali Wałbrzyskich Mistrzów 75:51, a najwięcej punktów w tym meczu zdobył Michał Kozak (20).
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj