https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Radość dzieci dzięki dobrym sercom

 
Zakończyło się siatkarskie zimowisko sportowe, na które pięcioro dzieci z wałbrzyskiego Podgórza, z rodzin mających trudniejszą sytuację finansową, mogło wyjechać za darmo. Dzięki wsparciu wielu ludzi, którzy odpowiedzieli na apel o wsparcie opublikowany na łamach Tygodnika DB 2010.
kinder volley podgorze oboz
 
 
 
 
 
 
 
To była spontaniczna akcja, która przerodziła się w prawdziwy łańcuch dobrych, ludzkich serc. Piotr Wierzbicki, wałbrzyski trener siatkówki, nauczyciel w-f w SP nr 5 na Podgórzu i założyciel siatkarskiej szkółki Kinder Volleyball, postanowił zorganizować zimowisko dla uzdolnionych sportowo dzieci. Wiedział jednak, że nie wszystkich rodziców będzie stać na sfinansowanie wyjazdu swoim pociechom. A że zależy mu na tym, aby – bez względu na wszystko – kochające sport dzieci miały równe szanse w rozwijaniu pasji, zaczął szukać różnych sposobów, by znaleźć dofinansowanie dla maluchów z rodzin w trudniejszej sytuacji.
 
Machina dobroci
Ponieważ Wierzbicki jest też trenerem dziecięcej drużyny siatkarskiej „Podgórze gra fair play”, którą finansują Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, zwrócił się o pomoc również do KSS Bartnica. Pomogła nie tylko kopalnia.
– Wsparcie mieszkańców nie tylko Wałbrzycha, ale też innych regionów Dolnego Śląska było tak duże, że zamiast planowanej trójki, zabrałem na zimowisko aż pięcioro dzieci z rodzin w trudniejszej sytuacji. A dodatkowo dwójka pojechała z połową dofinansowania – cieszy się Wierzbicki. – Jeszcze raz chciałbym z całego serca podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili: kopalni, mediom, ludziom, którzy zareagowali na mój apel. Naprawdę trudno ubrać w słowa radość dzieci, które nigdy w życiu nie były na żadnych wakacjach. To w ich imieniu dziękuję. Wprawdzie na początku było trochę łez i tęsknoty za rodzicami, ale za to na końcu były wyłącznie łzy wynikające z tego, że trzeba wracać do domu – uśmiecha się trener.
 
Kierowniku, dziękujemy!
Obóz odbył się w Jagniątkowie z udziałem 30 dzieci. Mali sportowcy mieli codziennie treningi, zwiedzili zamek Chojnik, jeździli na sankach, szaleli na dyskotekach, mieli różne gry i zabawy. Byli też w Termach Cieplickich.
– Dzieci po raz pierwszy kąpały się zimą w gorącej wodzie na zewnątrz. Frajda była wielka! – opowiada Piotr Wierzbicki.
Przebieg zimowiska relacjonował w internecie, gdzie codziennie dodawał po kilkanaście filmów.
– Rodzice mogli więc niemal na żywo oglądać swoje pociechy. Bardzo za to dziękowali – mówi trener.
Zimowisko zostało też skontrolowane przez kuratorium. Ocena była wzorowa.
Dzieciaki były zachwycone wyjazdem.
– Gdy któregoś dnia wszedłem do sali, dzieci trzymały literki, które układały się w skierowany do mnie napis: „Kiero! Dziękujemy za super obóz!”. Wzruszyłem się – dodaje Piotr Wierzbicki.
Każde dziecko wyjechało z zimowiska z dyplomem i nagrodą za sportową pasję.
(EG)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty