https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Sokołowsku

 
IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. J. Korczaka w Sokołowsku przybrał inny charakter. W ciągu ubiegłych lat był to gminny przegląd, na którym spotykali się seniorzy, uczniowie i przedszkolaki z Gminy Mieroszów. Od tego roku organizatorzy postanowili, że będzie to konkurs tylko dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjum.
 
– W naszych progach gościliśmy uczniów z Publicznego Gimnazjum im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie, PSP w Mieroszowie i  PSP w Kowalowej pod opieką Joanny Altheim. Naszych uczniów przygotowała Iwona Przybysz, która zorganizowała konkurs. Bardzo dziękujemy dyrektorowi Grzegorzowi Orłowskiemu i pracownikom MCK za wypożyczenie i obsługę sprzętu nagłaśniającego. Do jury zaprosiliśmy pana Rafała Dzimirę- wiceburmistrza Mieroszowa, Danutę Wypych- dyrektora PSP w Kowalowej oraz pedagog Elżbietę Frankiewicz. Poziom był bardzo wysoki. Soliści i zespoły zaprezentowały się w przepięknych kolędach i pastorałkach. A oto wyniki: szkoły podstawowe –soliści – I miejsce – Wiktoria Wacław PSP w Kowalowej za piosenkę „Maleńka miłość”;  II miejsce- Nikola Aftyka PSP w Sokołowsku za kolędę „Lulajże Jezuniu”; III miejsce – Dominika Bednarz PSP w Mieroszowie za piosenkę „Złota Jerozolima”; wyróżnienie- Agata Woszczek PSP w Mieroszowie za piosenkę „Płatki śniegu”. Wśród gimnazjalistów były dwie solistki, które zauroczyły swoim śpiewem nie tylko jurorów, ale przede wszystkim widzów. Przewagą 1 punktu zwyciężyła Julia Burnat z utworem „Uciekaj”, a Nikola Busz utworem „Mario czy Ty wiesz?” zebrała gromkie brawa za swój występ. Każda szkoła zaprezentowała jeden utwór zespołowo. Zespoły otrzymały wyróżnienia. Serdecznie wszystkim gratulujemy – podkreślają organizatorzy IV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. J. Korczaka w Sokołowsku.
(RED)
 Konkurs Koled i Pastoralek w Sokolowsku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. J. Korczaka w Sokołowsku odbył się w nowej formule.

REKLAMA

Kliknij tutaj