Popłynęli z Wartą

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych znów ponieśli porażkę – tym razem z Wartą w Zawierciu 0:3. Podopieczni Przemysława Michalczyka nie tylko nie mają szans na awans do fazy play-off, ale czeka ich trudna walka o utrzymanie.

Od początku pierwszego seta albo prowadziła Victoria PWSZ, albo na tablicy widniał remis, choć przewaga gości nad rywalem wynosiła maksymalnie 2 punkty. Od stanu 16:14 dla wałbrzyszan zawodnicy z Zawiercia zaczęli grać skuteczniej i zdołali wygrać seta 25:22. Początek drugiej odsłony był bardzo podobny do pierwszej, a wałbrzyszanie mieli 3 oczka więcej od rywala. Tym razem Warta szybciej odzyskała kontrolę nad grą i zbudowała przewagę, którą stopniowo powiększała. Goście starali się jeszcze odrobić straty, lecz niewiele z tego wynikało i przegrali tę część spotkania 20:25. W trzeciej partii wydawało się, że wałbrzyszanie są na dobrej drodze do wygrania choćby jednego seta. Prowadzili 7:3, potem długo utrzymywali 2-punktową przewagę, w końcówce prowadzili 19:18, ale brak koncentracji w końcówce spowodował, że przegrali i tego seta 21:25, a cały mecz 0:3.
W następnej kolejce Victoria PWSZ zagra w hali Aqua-Zdrój z AGH Kraków. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 18 lutego o godz. 17:00.