https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dzikowiec – rodzinne miejsce rekreacji

 
Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny Góra Dzikowiec w Boguszowie Gorcach cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Kolej kanapowa, wyciąg orczykowy, dobrze przygotowane trasy zjazdowe i biegowe, wieża widokowa oraz restauracja przyciągają nie tylko wielbicieli narciarstwa z całego regionu.
dzikiowiec kolej wieza
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dzikowiec Wielki położony jest w Sudetach Środkowych, w Masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej, w północno-zachodniej części Gór Kamiennych. Wzniesienie, objęte obszarem Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich, znajduje się około 3,4 km na południe od centrum Boguszowa-Gorc. By w pełni wykorzystać potencjał góry Dzikowiec, Gmina Boguszów-Gorce zbudowała na jej zboczu kolej linową. Obiekt został oddany do użytku 17 lutego 2009 r. Na stoku zbudowany został także nowy wyciąg orczykowy, a na szczycie góry powstała wieża widokowa, z której rozciąga się wspaniała panorama na całe Sudety. Z kolei u podnóża Dzikowca jest położony nowoczesny budynek obsługi ruchu turystycznego, w którym są między innymi wypożyczalnia sprzętu, restauracja i toalety. A to wszystko sprzyja rodzinnemu wypoczynkowi na łonie natury.
dzikowiec stok narciarze
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
– Gdy na stoku są dobre warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego, wyciąg orczykowy jest czynny codziennie w godz. 9.00-16.00 i 18.00-21.00. Natomiast kolej kanapowa jest czynna codziennie w godz. 18.00-21.00 oraz dodatkowo w każdą środę i w każdy piątek w godz. 13.00-16.00 i 18.00-21.00, a w każdą sobotę i niedzielę w godz. 9.00-16.00 i 18.00-21.00. Przed nami jednak ferie zimowe i w okresie od 13 do 26 lutego kolej kanapowa i wyciąg orczykowy będą czynne codziennie w godzinach: 9.00 – 16.00 i 18.00 – 21.00 – zachęca Waldemar Kujawa, burmistrz Boguszowa-Gorc.
dzikowiec restauracja
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na najbliższą niedzielę, 12 lutego, w godz. 10.00 – 16.00 zaplanowane zostało bezpłatne testowanie nart firmy Nordica, poza tym w każdą niedzielę – w godzinach 19.00 – 21.00 – organizowany jest trening z tyczkami.
Góra Dzikowiec i jej okolice oferują także wiele miłośnikom narciarstwa biegowego. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie – Gorcach przygotował na „Górze Dzikowiec” kilka kilometrów tras do narciarstwa biegowego, które przystosowane są one zarówno dla osób jeżdżących „klasykiem” jak i tzw. „łyżwą”. Każda trasa bierze początek przy kolei linowej na Dzikowiec. Trasy są bardzo dobrze oznakowane i utrzymane. Są zróżnicowane pod względem trudności od całkiem łatwej do trudnej, pełnej zjazdów zakrętów i podbiegów.
Utrzymująca się od początku stycznia zima sprawiła, że Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny Góra Dzikowiec w Boguszowie Gorcach jest odwiedzany przez coraz większą liczbę gości, którzy wracają tu, gdy tylko mają okazję.
– Przyciągają tu atrakcyjne ceny, bardzo dobrze przygotowany stok i brak kolejek – wylicza Oskar z Wałbrzycha.
– Są tu świetne warunki dla amatorów, dzieci i dla profesjonalistów – mówi Janek z Mieroszowa
– Dobra obsługa, brak kolejek i stok dobrze przygotowany. Widok piękny – wyjaśnia Jerzy ze Świebodzic.
– Super obsługa, świetna atmosfera, dobrze przygotowane trasy – dodaje Schuschana z Wałbrzycha.
Wszelkie informacje na temat aktualnej sytuacji pogodowej, dostępności tras narciarskich, funkcjonowania kolei kanapowej i wyciągu orczykowego dostępne są na stronie dzikowiec.info.
(TP)

REKLAMA

Kliknij tutaj