https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpieczna zima

 
„Bezpieczna zima” – pod takim hasłem odbył się piknik z ratownikami Wałbrzysko – Kłodzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dla wychowanków powiatowych domów dziecka i Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Nowym Siodle. Ratownicy opowiadali młodzieży o zasadach bezpiecznych spacerów, jak się ubrać w góry, szczególnie zimą i co zrobić żeby nie stracić głowy, gdy człowiek zabłądzi lub wydarzy się wypadek.
 
Młodzież uczyła się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, poznała tajniki sprzętu ratowniczego, a dodatkową atrakcją była obecność specjalistycznego sprzętu używanego np. do zimowego utrzymania dróg. Pługi, traktory, pługopiaskarki pojawiły się dzięki uprzejmości przedsiębiorców z powiatu wałbrzyskiego. Wszystkich do Nowego Siodła zaprosił pomysłodawca imprezy, wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.
– Uważam, że młodzież nie ma szansy na co dzień poznać zasad funkcjonowania takiego sprzętu, sposobów jego wykorzystania i poznania roli, jaką pełni podczas takiej aury, jak ta za oknem – wyjaśnia wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
Uczniowie i wychowankowie obu placówek byli zachwyceni. Przedsiębiorcy zorganizowali przejażdżki ciągnikiem New Holland i ciągnikiem siodłowym DAF, który cieszył się największym zainteresowaniem przyszłych kierowców. Do każdego pojazdu można było wejść, zrobić zdjęcie, spróbować własnych sił w roli operatora koparki, czy piaskarki.
Dla rozgrzewki płonęły ogniska i piekła się kiełbaska, własnoręcznie przyrządzana nawet przez najmłodszych uczestników pikniku.
– Chciałbym bardzo podziękować właścicielom firm, że tak licznie odpowiedzieli na mój apel o wsparcie organizacji pikniku, za wyrozumiałość i okazane wielkie serce dla dzieciaków – mówi wicestarosta. – Dziękuję firmie Margo, firmie Sanikom, firmie Transport Drogowy Roman Szewczuk, Firmie Transport Stanisław Kapuła, firmie Sta-Pol Stanisław Skrzyniarz, a w szczególności firmie Records prowadzonej przez Grzegorza Morawskiego. Dziękuję również dyrektorkom obu placówek za pomoc w organizacji pikniku.
(AB)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
piknik zimowy nowe siodlo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wychowankowie powiatowych domów dziecka i Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Nowym Siodle przed feriami uczestniczyli w pikniku „Bezpieczna zima”.

REKLAMA

Kliknij tutaj