https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kolejne derby z wrocławianami

Koszykarze Górnika Trans.eu w kolejnym derbowym spotkaniu podejmą w Hali Wałbrzyskich Mistrzów WKK Wrocław. Mecz rozpocznie się w sobotę, 4 lutego o godz. 17:30.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Biało-niebiescy w ostatniej serii gier pauzowali, ponieważ w lidze jest 13 zespołów i w każdej kolejce jeden z nich ma przerwę. Jednak w ostatnim rozegrany meczu Górnik Trans.eu pokonał w hali Aqua-Zdrój Śląsk Wrocław 70:63, dzięki czemu może nawiązać z tą ekipą walkę o pierwsze miejsce w grupie po fazie zasadniczej. Teraz zajmują drugie miejsce z 34 oczkami na koncie, mając trzy oczka straty do „Kosynierów”, jednak warto dodać, że wałbrzyszanie mają o jedno rozegrane spotkanie mniej, a Śląsk będzie jeszcze pauzował.
WKK radzi sobie w tym sezonie dość przeciętnie i celem tego zespołu jest awans do pierwszej ósemki i udział w fazie play-off. Po zwycięstwie we własnej hali z Sudetami Jelenia Góra 65:62 wrocławianie zajmują 9. lokatę w tabeli, z dorobkiem 27 oczek, jednak do rywali, którzy są nieco wyżej, mają niewielką stratę i także jeden mecz rozegrany mniej.
W poprzednim spotkaniu Górnika z WKK, we Wrocławiu podopieczni Arkadiusza Chlebdy zwyciężyli 71:61. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Kamil Fiedukiewicz (24), a dla gości Piotr Niedźwiedzki (18).
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj