https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zimowy Bieg Koliby Łomnickiej

Trwają zapisy do zimowego II Biegu Koliby Łomnickiej. Bieg odbywa się po części trasy Ultra Waligóra Run Cross i należy go zaliczyć do biegów trudnych, zwłaszcza w prawdziwie zimowych warunkach.
 
Bieg odbędzie się w sobotę 4 lutego 2017 roku, start o godzinie 12:00. Start i meta będą zlokalizowane podobnie jak w poprzednim roku przy restauracji „Koliba Łomnicka” w Łomnicy koło Głuszycy.
Mimo krótkiego dystansu – 15,5 km – o przewyższeniu 665 m, zimowe warunki sprawiają, że trzeba będzie włożyć w pokonanie tej trasy wiele energii.
– Zaczynamy od ostrego podbiegu w górę wyciągu narciarskiego, następnie zawodnicy będą musieli zdobyć następujące szczyty: Granicznik (801 m n.p.m.), Repruchticki Szpiczak (880 m n.p.m.), Siroky (839 m n.p.m.), Kościelec (802 m n.p.m.). W roku ubiegłym bieg ukończyło 133 zawodników. Najlepszy był Kamil Makoś z Bolesławca z czasem 1:14:00. Po modyfikacji przebiegu trasy (wyeliminowano odcinki drogami asfaltowymi) i przesunięciu terminu z kwietnia na luty – podobny wynik będzie raczej już niemożliwy. Zachęcamy dzieci do zabaw na śniegu na stoku przy Kolibie w oczekiwaniu na zawodników – zachęcają organizatorzy, którzy dla zawodników, którzy ukończą bieg, przewidzieli unikatowe trofea w formie ręcznie wykonanych metalowych dzwonków.
Wpisowe wynosi 25 zł. Zapisy prowadzone są na stronie pomiarownia.pl. i trwają do wyczerpania limitu, który został ustalony na 200 zawodników.
(RED)
II Zimowy Bieg Koliby Lomnickiej

REKLAMA

Kliknij tutaj