https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Trener szuka dobrych serc

Piotr Wierzbicki, wałbrzyski siatkarz, trener i nauczyciel w-f, organizuje w lutym obóz sportowy dla dzieci. Chciałby też spełnić marzenia o wyjeździe maluchów, których rodziny mają niełatwą sytuację finansową. Dlatego prosi o wsparcie.
 
Piotr Wierzbicki to były zawodnik siatkarskiej Victorii PWSZ Wałbrzych. Obecnie jest trenerem siatkówki, założycielem szkółki Kinder Volleyball i nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 5 na wałbrzyskim Podgórzu. To człowiek z wielką pasją, potrafiący pięknie „zarażać” dzieciaki miłością do sportu. Dość wspomnieć, że ledwie 2 lata temu szkółka Kinder Volleyball zaczynała od 8 małych zawodników, dziś jest ich… ponad setka!
Piotr Wierzbicki dwoi się i troi, by uzdolnione sportowo dzieci z Podgórza miały równe możliwości w rozwijaniu talentów, bez względu na sytuację rodzinną. Dlatego sięga nawet do własnej kieszeni, by kupić małym sportowcom siatkarskie buty, czy puka do różnych drzwi, by znaleźć dla nich wsparcie. M.in. nawiązał współpracę z Kopalniami Surowców Skalnych w Bartnicy, które w ramach projektu „Podgórze gra fair play” opłaciły najzdolniejszym, małym siatkarzom treningi na rok i sfinansowały stroje. Ale życie przynosi kolejne potrzeby.
– W lutym organizuję obóz sportowy w Jagniątkowie. Pojadą dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Oprócz noclegów i pełnego wyżywienia będą miały m.in. dwa treningi dziennie, wyjazd do term w Cieplicach, wycieczkę na zamek Chojnik i inne atrakcje – wylicza Piotr Wierzbicki. – I mam takie marzenie, aby zabrać na ten obóz trójkę dzieciaków, których rodzice mają ograniczone możliwości finansowe – dodaje.
Jak wylicza, wystarczyłby tysiąc złotych na jedno dziecko.
– Ta kwota zapewniłaby jednemu dziecku spełnienie marzeń. Niektóre z tych maluchów nigdy nie były na żadnych wakacjach, a sport jest dla nich taką pasją, że potrafiły nawet poprawić swoje zachowanie czy oceny, by móc uczestniczyć w treningach. Chciałbym wesprzeć te dzieci, ale sam nie jestem w stanie sfinansować im wszystkim wyjazdu. Dlatego proszę firmy, przedsiębiorców, instytucje, czy po prostu ludzi o dobrych sercach, aby pomogli spełnić ich marzenia. Każda kwota będzie na wagę złota – mówi Piotr Wierzbicki.
Gdyby ktoś chciał pomóc, prosimy o kontakt z trenerem pod numerem telefonu 608 267 333.
(EG)
 wierzbicki podgorze
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Siatkarski narybek z wałbrzyskiego Podgórza trenuje pod okiem Piotra Wierzbickiego.

REKLAMA

Kliknij tutaj