https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dofinansowania na nowy rok

 
Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Bogaczowicach pozyskała z Nowym rokiem dwie dotacje na działalność kulturalną i edukacyjną.
 
Pierwszy z projektów „Zapisane, sfotografowane, zapamiętane” uzyskał dofinansowanie z Fundacji BZ WBK Bank Ambitnej Młodzieży. Głównym celem projektu jest rozwinięcie umiejętności społecznych młodzieży poprzez organizację warsztatów dziennikarskich, fotograficznych, graficznych i wyjazdów edukacyjnych do radia i telewizji. Zwieńczeniem warsztatów będzie wydanie folderu promującego Gminę Stare Bogaczowice, który w całości samodzielnie wykona młodzież.
fundusz toyoty
 
 
 
 
 
 
Drugi z projektów to „Eko – ścieżka wokół ziół”. Uzyskał on dofinansowanie z Funduszu Toyoty ”Dobre pomysły zmieniają świat”. Projekt zakłada zagospodarowanie nieużytku zielonego przy Gminnym Centrum Edukacyjno – Społecznym, który jest ogrodzony i rośnie tam trawa. Powstanie tam ogólnodostępny ogródek na wzór edukacyjnej ścieżki dotyczącej zielarstwa i ziołolecznictwa. Ponadto odbędą się warsztaty z zielarstwa i ziołolecznictwa dla wszystkich chętnych, zwłaszcza dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Głównym celem przedsięwzięcia jest nauka rozpoznawania i stosowania ziół w codziennym pożywieniu, by ich dobroczynne właściwości wspomagały odporność i walkę z chorobami. Cele szczegółowe to m.in. nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zielarstwa i ziołolecznictwa osób dorosłych, umiejętność rozpoznawania ziół poprzez zapach, dotyk i smak, wzrost świadomości u dzieci dbania o ekologię i środowisko.
Realizacja zadań ruszy w lutym.
(IL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty