https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

WOŚP kręci się już 25 lat

 
Po ubiegłorocznym sukcesie i rekordowej zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i w tym roku Wałbrzyski Ośrodek Kultury połączył siły z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu. W Wałbrzychu 15 stycznia kwestować będzie ponad 200 wolontariuszy. WOŚP zagra także w Boguszowie Gorcach, Głuszycy, Mieroszowie, Walimiu i Świebodzicach.
Serducho WOSP
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W tym roku gramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Sercem 25 finału WOŚP będzie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
– Wystąpią: Nullo i Pork (do niedawna członkowie zespołu Trzeci Wymiar), Moonkite (gość specjalny z Katowic, subtelna mieszanka rockowo-popowa), laureatki konkursu „Wałbrzych ma Talent”: Justyna Medeksza i Angelika Krynicka. Będzie dużo dobrej muzyki i tańca – grupy WOK, Szkoła Tańca Cordex i uczniowie Gimnazjum nr 6. Roztańczy, rozśpiewa nas Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Zagrają z nami dla WOŚP: Miners Krause Wałbrzych – drużyna futbolu amerykańskiego, BWS Cheerleaders, Teatr Żarówka i Teatr Jestem Hej, Młodzieżowa Rada Miasta. Ponadto: profilaktyka zdrowia, zbiórka krwi, pokazy pojazdów ratunkowych, prezentacje aut RC i aut zabytkowych, nauka jazdy. Wyjątkowe będzie światełko do nieba: niepowtarzalny pokaz tańca z ogniem z wykorzystaniem elementów pirotechnicznych w wykonaniu grupy ognia Impuls z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Prowadzenie: Krzysztof Chwaliński, RMF Maxxx oraz aktor Krzysztof Grabowski. Nieodzowną częścią WOŚP są „licytacje”, pod „młotek” pójdą m.in.: unikatowe wałbrzyskie serduszko przygotowane przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla, lot szybowcem, kurs na prawo jazdy kat. B, góra Chełmiec, pobyt w Tatrach, implant zęba, jazda ulicami Wałbrzycha na sygnale samochodem straży miejskiej, kilkadziesiąt oryginalnych aniołów, fotografie lotnicze air to air –  zdjęcia statków powietrznych wykonane z innego samolotu. Wciąż można darować przedmioty, usługi, które trafią na „orkiestrową licytację”. Organizatorzy czekają na nie w siedzibie WOK na terenie Starej Kopalni – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
W Świebodzicach finał rozpocznie się o godz. 13:00 w hali sportowo-widowiskowej OSiR przy ul. Mieszka Starego 6. Na ulicach Świebodzic od rana będzie kwestować 110 wolontariuszy.
– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta do wspólnego grania, zbieramy pieniądze na sprzęt medyczny dla maluszków na oddziałach ogólnopediatrycznych i godną opiekę dla seniorów – mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego sztabu. – Wraz z młodzieżą, ponad setką wolontariuszy i wieloma zaangażowanymi osobami, sztab przygotował bogaty program artystyczny. Gwoździem programu będzie oczywiście licytacja darów, przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Wśród nich jest np. album z olimpiady w Rio de Janeiro z autografem Mai Włoszczowskiej, vouchery na romantyczną kolację i wycieczkę, mega długi, wydziergany na drutach szalik, sanki marzeń, i wiele innych. W ubiegłym roku Świebodzice uzbierały ponad 64 tys. zł. Zobaczymy, czy kolejny rekord zostanie pobity.
Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach już 14 grudnia zaprasza do wspólnej zabawy i włączenia się w akcję WOŚP. A w niedzielę sztab WOŚP działający przy szybie „Witold” zaprasza już o godz. 11:00 na imprezę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą przejażdżki terenowymi autami, koncerty, pokazy taneczne oraz program Kabaretu Chyba. Nie zabraknie też rewelacyjnych aukcji. Wylicytowane zostaną rękawice bokserskie z autografem Tomasza Adamka (początek licytacji godz. 18:00, cena wywoławcza 500 zł.) Podczas imprezy wylicytujemy też koszulki Adamek Team z podpisem Tomasza Adamka i załącznikiem w postaci zdjęcia z autografem. Ponadto tradycyjnie już wylicytujemy złote, jubileuszowe SERCE WOŚP z pracowni złotniczej Wiesława Cozaca (cena wywoławcza 500 zł). Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się również licytacja wczasów w Bułgarii dla dwóch osób z Biurem Turystycznym Duo Travel (cena wywoławcza 1000 zł). A na bardzo odważnych czeka zaproszenie na lot szybowcem ufundowane przez Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach. Dla smakoszy z kolei przygotowano zaproszenia na wykwintne kolacje, przepyszne torty i wiele, wiele innych atrakcyjnych gadżetów i usług.
15 stycznia o godz. 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Głuszycy zobaczymy: pokazy karate w wykonaniu klubu Only Fighting Głuszyca, tańce grup trenujących zumbę, występy uczestników warsztatów gitarowych oraz koncert zespołu „Zakalec”. Tak jak w poprzednich finałach przeprowadzone będą licytacje podarowanych przedmiotów.
W niedzielę, 15 stycznia 2017 roku, także gminy Walim i Mieroszów zagrają dla dzieci i seniorów.
– Sukces WOŚP jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać, dlatego też zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy – mówią organizatorzy imprez.
Szczegółowe informacje na temat imprez w poszczególnych miejscowościach dostępne są na ich stronach internetowych.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj