Surowa lekcja koszykówki

Nie było niespodzianki we Wrocławiu w 15. kolejce grupy D II ligi koszykarzy. Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał Röben Gimbasket 87:65, ale kolejne zwycięstwo niepokonanego Śląska Wrocław sprawiło, że biało-niebiescy nadal są wiceliderem w ligowej tabeli.
Gospodarze zaczęli z wysokiego „C” i prowadzili najpierw 9:2, a potem 17:8. Wałbrzyszanie w tym okresie razili nieskutecznością, ale potem stopniowo zaczęli odrabiać straty. Był moment, że mieli tylko trzy punkty mniej od rywala, lecz po 10 minutach przegrywali 18:23. Przed rozpoczęciem drugiej kwarty Marcin Wróbel zastąpił Pawła Bochenkiewicza i goście zaczęli grać dużo lepiej. Świetną serią 12:0 nie tylko szybko zdołali wyrównać rezultat, ale także osiągnąć 7-punktową przewagę. Potem kontrolowali przebieg gry i spokojnie powiększali dystans od rywala, dzięki czemu po pierwszej połowie prowadzili 46:31.
W trzeciej kwarcie podopieczni Arkadiusza Chlebdy powiększyli przewagę do 20 punktów, dzięki czemu szkoleniowiec przyjezdnych mógł wpuścić na parkiet m. in. Damiana Durskiego i Marcina Rzeszowskiego. Czwarta ćwiartka była już tylko dopełnieniem formalności, gdyż biało-niebiescy kontrolowali przebieg spotkania, a wrocławianie nie byli w stanie zmniejszyć strat. Ostatecznie wałbrzyski zespół wygrał 87:65 i kończy rok 2016 na drugim miejscu w tabeli grupy D II ligi.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu zagra w Kaliszu z Energą Drogbruk. Spotkanie odbędzie się w piątek, 6 stycznia 2017 roku.

Röben Gimbasket Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:87 (23:18, 8:28, 15:21, 19:20)
Gimbasket: Gworek 20, Malitka 17, Gałczyński 12, Małachow 7, Kamberski 7, Wajerowski 2, Gac 0, Mańkiewicz 0, Obrocki 0, Rogoziński 0, Szeszycki 0.
Górnik: Niedźwiedzki 24, Niesobski 19, Wróbel 13, Glapiński 9, Kozak 9, Durski 5, Bochenkiewicz 4, Jeziorowski 2, Ratajczak 2, Podejko 0, Rzeszowski 0.