https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z sercem żyj

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pod hasłem „Z sercem żyj, pracuj i baw się”, współfinansowanego z programu wolontariatu „PoMOC z Toyoty”. Jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki chorób układu krążenia, a uczniowie PSP 28 brali udział m. in. w spotkaniu z dietetykiem oraz w warsztatach tematycznych.
 
– Dla najmłodszych uczniów wałbrzyskich szkół został przygotowany konkurs plastyczny pod hasłem „Od najmłodszych lat dbam o swoje serce”. Do konkursu zostały zgłoszone 189 prace, z czego nagrodziliśmy 9. Do grona nagrodzonych należą: I miejsce: Aleksandra Błaszczyk (Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu), Julian Stokowiec (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałbrzychu), Julia Kraśnicka (Gminny Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu); II miejsce: Wiktoria Matczuk (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Wałbrzychu), Wiktoria Zaborowska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu), Dominika Śmigielska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu); III miejsce: Gabriel Borkowski (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu), Laura Walentas (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu), Bartosz Marszałek (Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu). W szkole odbył się również konkurs interdyscyplinarny pod hasłem „Z sercem żyj, pracuj i baw się”. W turnieju brały udział drużyny Publicznej Szkoły nr 15 w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu, Gminnego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Czarnym Borze oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące budowy serca, wykazywali się znajomością produktów, które powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie, pokazywali jak należy udzielać pierwszej pomocy. W wyniku zmagań zwyciężyła drużyna PSP 15 w Wałbrzychu, choć tylko 1 punktem nad Gminnym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze. Na zakończenie konkursu wszyscy mogli skosztować zdrowych przekąsek – relacjonuje Anna Perkowska, nauczyciel PSP 28 w Wałbrzychu.
(AP)
z-sercem-zyj
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pod hasłem „Z sercem żyj, pracuj i baw się”.

REKLAMA

Kliknij tutaj