https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

V Wałbrzyskie Bocce

Fundacja „Zielone Wzgórze” już po raz piąty zorganizowała turniej Wałbrzyskie Bocce Osób Niepełnosprawnych. W Hali Wałbrzyskich Mistrzów rywalizowało 8 drużyn reprezentujących placówki skupiających osoby niepełnosprawne intelektualnie z terenu powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego.
 
Turniej otworzył fundator Fundacji „Zielone Wzgórze” Roman Ludwiczuk, który razem z prezes fundacji Moniką Wybraniec przywitał zawodników, opiekunów, kibiców oraz zaproszonych gości. Rozgrywki turniejowe składały się z dwóch etapów. Trzy najlepsze drużyny z pierwszego etapu przechodziły do drugiego etapu, w którym walczyły o kolejność miejsc na podium. W tegorocznych zawodach I miejsce wywalczyła drużyna Stowarzyszenia Pomocy Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Świebodzic, II miejsce zajęła drużyna Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie, a III miejsce drużyna Gimnazjum z Zespołu Szkół Specjalnych w Wałbrzychu. Zwycięzcy otrzymali puchary, pozostałe drużyny pamiątkowe medale, wszystkie zespoły nagrody rzeczowe.
Turniej był współfinansowany ze środków PFRON w ramach zadania zleconego przez Gminę Wałbrzych z zakresu kultury, sportu i rekreacji, a w jego organizacji fundacji pomagał Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałbrzychu.
(MW)
 v-bocce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uczestnicy i organizatorzy V Wałbrzyskiego Bocce.

REKLAMA

Kliknij tutaj