Klątwa własnego boiska?

Po raz trzeci w tym sezonie piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych przegrały ligowy mecz na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu. Tym razem w 11. kolejce ekstraligi uległy Czarnymi Sosnowiec 0:1.

Po porażce z Medykiem Konin 1:3 wałbrzyszanki chciały wygrać z drużyną z Sosnowca, by utrzymać się na podium ligowej tabeli. Pomóc w tym miał brak w składzie najlepszej zawodniczki Czarnych – Nikol Kaletki, która jest reprezentantką Polski. Kamil Jasiński jednak też miał do uzupełnienia jedną lukę w ustaleniu jedenastki i ławki rezerwowych, ponieważ znów nieobecna była Klaudia Miłek.
Na trybunach Stadionu 1000-lecia w Wałbrzychu po raz kolejny pojawił się selekcjoner kadry Polek – Miłosz Stępiński, który w pierwszych minutach oglądał ciekawą rywalizację. Po dość spokojnym i wyrównanym początku spotkania, oba zespoły stwarzały sytuacje, ale dobrze interweniowały defensorki lub bramkarki obu ekip. W 15 min. w dobrej sytuacji mogła znaleźć się Oliwia Maciukiewicz, lecz była na pozycji spalonej. Dwie minuty poźniej odpowiedziały rywalki, lecz strzał ich wykonaniu poszybował nad poprzeczką. Chwilę po tym Emilia Bezdziecka – zamiast strzelać – podała do Anny Rędzi, która straciła futbolówkę przed bramką gości. Potem tempo gry mocno spadło, oba zespoły toczyły głównie grę w środku pola i do przerwy kibice nie obejrzeli goli.
W przerwie Kamil Jasiński dokonał jednej zmiany: Aleksandrę Jaworek zastąpiła Sofia Gonzalez. Tuż po wznowieniu gry na uderzenie z dystansu zdecydowała się Karolina Gradecka, lecz znów piłka poszybowała nad bramką. Potem dwukrotnie do sytuacji sam na sam z bramkarką doszła Oliwia Maciukiewicz, ale najpierw straciła piłkę, a następnie została zablokowana. Potem znów gra toczyła się w środkowej strefie boiska, a gdy wałbrzyszanki ruszały z kontratakami, to nie potrafiły ich wykorzystać. W 81 min. z kontrą wyszły sosnowiczanki i przy piłce na 10. metrze znalazła się Paulina Zawiślak, która pewnym strzałem pokonała Darię Antończyk. Akademiczki jeszcze w końcówce próbowały doprowadzić do remisu, ale im to nie wychodziło i poniosły trzecią porażkę na własnym boisku w tym sezonie.
W następnej kolejce wałbrzyszanki zagrają na własnym stadionie z UKS SMS Łódź. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 5 listopada o godz. 11:00.

AZS PWSZ Wałbrzych – Czarni Sosnowiec 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Zawiślak (81). Widzów: 100.
AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Mesjasz, Gradecka, Ratajczak – Jaworek (46 Gonzalez), Rędzia, Bezdziecka, Dereń, Kowalczyk – Maciukiewicz (83 Pluta).