Derby dla Śląska

Choć do przerwy prowadzili różnicą 10 punktów, to ostatecznie przegrali 5 punktami. Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w 7. kolejce grupy D II ligi ulegli we Wrocławiu Śląskowi 64:6 i jest to pierwsza porażka wałbrzyszan w tym sezonie w lidze.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla biało-niebieskich, ponieważ już 2 minutach prowadzili aż 9:0. Potem powoli do odrabiania strat wzięli się wrocławianie, ale chwilę później – po 2 trafieniach zza linii 6,75 m – było 15:4. W końcówce pierwszej kwarty „Kosynierzy” poprawili obronę postawili i skuteczność w ataku i po 10 minutach goście byli na prowadzeniu tylko 19:14. Druga ćwiartka była dość podobna: wałbrzyszanie szybko odskoczyli rywalowi na 10 punktów, a przez chwilę różnica wynosiła nawet na 15 oczek i nic nie zapowiadało tego, że podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy mogą przegrać to spotkanie. Ale po celnych rzutach Stawiaka i Musiała po pierwszej połowie Górnik prowadził 43:33.
Od trzeciej odsłony Górnik zaczął grać bardzo nieskutecznie, przez co Śląsk stopniowo zaczął odrabiać straty, aż w końcu na 2 minuty i 10 sekund przed końcem wyrównał rezultat, a to po „trójce” Jakubiaka na 10 minut przed ostatnią syreną w spotkaniu prowadził już 56:53. Ostatnia partia zaczęła się celnego rzutu z wyskoku za 3 punkty Michała Kozaka, co zapowiadało, że podopieczni Arkadiusza Chlebdy znów odskoczą przeciwnikowi. Nic bardziej mylnego – to WKS kontrolował do końca przebieg rywalizacji, a biało-niebiescy cały czas musieli gonić wynik, co im się nie udało i ostatecznie przegrali 64:69.
W następnej kolejce Górnik Trans.eu pauzuje, w związku z czym najbliższy mecz rozegra z WKK Wrocław. Spotkanie to odbędzie się w piątek, 11 listopada o godz. 17:00.

WKS Śląsk Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 69:64 (14:19, 19:24, 23:10, 13:11)
Śląsk: Musiał 15, Stawiak 12, Jakubiak 11, Dziewa 11, Krakowczyk 7, Ratajczak 5, Żelaźniak 3, Wysocki 3, Bożenko 2, Bortliczek 0, Sasik 0.
Górnik: Niesobski 19, Niedźwiedzki 16, Wróbel 10, Glapiński 9, Kozak 7, Bochenkiewicz 3, Podejko 0, Durski 0, Piros 0, Jeziorowski 0, Rzeszowski 0, Ratajczak 0.