Dwa słupki i jeden punkt

Tym razem piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali w zaległym meczu w Legnicy z rezerwami Miedzi 0:0. Dzięki punktowi wałbrzyszanie opuścili ostatnie miejsce w tabeli III grupy III ligi.

Podopieczni Roberta Bubnowicza pierwszy raz od dawna są w miarę zadowoleni – po trudnym zwycięstwie pod koniec września w Częstochowie ze Skrą 2:0, w końcu przyszła długo oczekiwana wygrana na własnym boisku z Olimpią Kowary 1:0. Ale mecz w Legnicy nie należał do łatwych, tym bardziej, że za kartki musieli pauzować w tym spotkaniu Grzegorz Michalak oraz Jan Rytko.
Po dość spokojnym początku spotkania, które – ze względu na remont głównego stadionu w Legnicy – rozegrane zostało na boisku miejscowego Konfeksu, pierwsi groźniej zaatakowali zawodnicy z Legnicy. W 20 min. do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Lucjan Zieliński, ale świetnie interweniował Damian Jaroszewski. Dwie minuty później odpowiedział Marcin Morawski, który bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego trafił w słupek. Górnik miał jeszcze niezłą szansę w 34 min., kiedy głową uderzył Dariusz Michalak, lecz futbolówka minimalnie minęła bramkę gospodarzy.
W przerwie trener Robert Bubnowicz nie dokonał roszad w składzie. Przez większość czasu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a jeżeli oba zespoły dochodziły do sytuacji strzeleckich, to w większości przypadków piłka mijała słupek lub poprzeczkę bramki. Mimo to częściej przy piłce i na połowie rywala był drugi zespół Miedzi, który nieznacznie przeważał. Dopiero po wejściu na boisko Kamila Młodzińskiego i Damiana Migalskiego, który pojawił się po dłuższej przerwie, gra Górnika ożywiła się. W 81 min., po kolejnym uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego Morawskiego, futbolówka znów odbiła się od słupka. Pod koniec Górnik jeszcze atakował, ale nie potrafił stworzyć groźnej sytuacji. Dzięki remisowi 0:0 wałbrzyszanie awansowali na 16. miejsce w ligowej tabeli.

Miedź II Legnica – Górnik Wałbrzych 0:0
Górnik: Jaroszewski – Gawlik, D. Michalak, Surmaj, Tobiasz – Dec, Pierzga, Morawski, Sobiesierski, Brzeziński (72 Młodziński) – Woźniak (79 Migalski).