https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Żłobek gotowy

Ponad cztery miesiące trwały prace adaptacyjne przy budynku Pierwszego Niepublicznego Przedszkola przy ul. Hetmańskiej na wałbrzyskim Podzamczu. 30 września zostały zakończone i obiekt przekształci się teraz w Żłobek Samorządowy nr 6.
 
Budynki zmieniły się nie do poznania, przede wszystkim dzięki oryginalnej elewacji. Sporo pracy wykonano także przy ich otoczeniu, wycinając drzewa i krzewy oraz stawiając nowe ogrodzenie. Inwestorem przedsięwzięcia była Gmina Wałbrzych, a wykonawcą robót firma SIRBUD MINARI S.A. Zadanie kosztowało 2,1 mln zł, a dofinansowanie ma wynieść 1,4 mln zł.
– Kończy się etap budowy nowego żłobka miejskiego w Wałbrzychu, teraz wchodzimy w okres rekrutacji dzieci, który potrwa do 21 października, aby od początku listopada rozpocząć funkcjonowanie tego obiektu. Wybudowanie nowych żłobków stwarza mieszkańcom możliwości, jakich do tej poty nie mieli. To impuls do podjęcia decyzji o możliwości powrotu do pracy i do umieszczenia swojego dziecka w nowoczesnym, bezpiecznym żłobku który świadczy usługi na najwyższym poziomie – przekonuje prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
Fundacja Edukacji Europejskiej przygotowała projekt o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – i jak mówi prezes Grzegorz Kruszyński – uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na utworzenie 75 miejsc dla maluchów, zakup wyposażenia żłobka oraz zatrudnienie kadry. Pieniądze pomogą również w zorganizowaniu podstawowej działalności opiekuńczo-wychowawczej, a w ramach specjalnej opieki dzieci będą mogły liczyć m.in. na pomoc psychologa, logopedy, fizjoterapeuty.
W ramach projektu „Wałbrzyskie Maluchy 3” do czerwca 2018 roku na pomoc może liczyć 115 wałbrzyszan, w tym 65 rodziców powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich rodzicielskich, czy wychowawczych, a także 50 osób, które nie mają pracy.
– To największy projekt w ramach pierwszego unijnego rozdania funduszy przeznaczonych na rozwój lub wyposażenie żłobków i klubów malucha. W tym przedsięwzięciu ważny jest cel – powrót do aktywności zawodowej rodziców i opiekunów maluchów, którzy są bez pracy, a także chcą wrócić na rynek po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, czy też wychowawczym, mają jednak problem z zapewnieniem opieki dla swoich pociech – wylicza Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
(A.Bas.)
zlobek-hetmanska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Obiekt zmienił się nie do poznania.

REKLAMA

Kliknij tutaj