Czesi zgarnęli Czapkę Śliwek

Kolarze górscy z Republiki Czeskiej: Petr Adamek i Jana Adamkova zwyciężyli w II Wyścigu o Czapkę Śliwek w Głuszycy.
mtb-czapka-sliwek-gluszyca

Trzy pętle liczące po 4 km, wiodące głównie leśnymi ścieżkami z ostrymi podjazdami i równie stromymi zjazdami, najlepszy zawodnik z Rytne v Podk. w Czechach pokonał w czasie 48:58.15. Drugi na mecie był Piotr Sułek z Boplight  Ataksport Świdnica z czasem 49:17.09, a trzeci – głuszyczanin Krzysztof Paluszek – uzyskał czas 52:52.13. Panie miały do pokonania dwa okrążenia wymagającej i trudnej technicznie trasy. Pierwsza – Czeszka Jana Adamkova z Trutnova – na metę wjechała po 45:35.84. Drugie i trzecie miejsca wywalczyły wałbrzyszanki: Dorota Bielecka z czasem 47:56.94 oraz mama Doroty – Anna Bielecka z czasem 52:37.42 (na zdjęciu).
Najmłodszym zawodnikiem wyścigu, organizowanego w formule XC Cross Country, był jedenastoletni mieszkaniec Łomnicy w gm. Głuszyca – Piotr Wawrzyńczyk, który w swojej kategorii wiekowej M1 zajął czwarte miejsce. W tej samej kategorii wiekowej drugie miejsce zajął piętnastoletni głuszyczanin Patryk Tomulik.
Oficjalne wyniki w kategorii open i w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn znajdują się na stronie http://race-timing.pl.
Sponsorzy i organizatorzy II Wyścigu o Czapkę Śliwek: Powiat Wałbrzyski, Gmina Głuszyca, Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, Team Bike Finger Wałbrzych.