https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sokół na horyzoncie

Czy niepokonany lider spod Chełmca znajdzie pogromcę? Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w 4. kolejce grupy D II ligi zmierzą się w Hali Wałbrzyskich Mistrzów z Sokołem Międzychód. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 15 października, o godz. 18:30.
SONY DSC
Biało-niebiescy o 3 seriach gier mają komplet zwycięstw, które przyszły im dość łatwo, dzięki czemu są liderem w ligowej tabeli z różnicą małych punktów +82. W ostatniej kolejce pokonali w hali przy ul. Wysockiego Energę Drogbruk Kalisz 96:73, choć w trzeciej kwarcie rywale zmniejszyli stratę do zaledwie 3 oczek. W zespole Arkadiusza Chlebdy dominują pod koszem Piotr Niedźwiedzki z Marcinem Wróblem, a na obwodzie Rafał Niesobski, którzy są w świetnej formie i mogą być motorami napędowymi zespołu w drodze o awans do I ligi.
Sokół nienajlepiej zaczął sezon, gdyż przed sezonem stracił tytularnego sponsora, jakim było Marbo. W dodatku ekipa z Międzychodu rozegrała do tej pory 2 spotkania: pauzowała w 2. kolejce, a w poprzednim wygrała we własnej hali z WKK Wrocław 67:66, zaś a na inaugurację przegrała ze Śląskiem Wrocław 68:84. Rywal wałbrzyszan zajmuje obecnie 9. lokatę z trzema oczkami na koncie. Drużyny Górnika oraz Sokoła spotkały się w poprzednim sezonie dwukrotnie i dwa razy wygrali biało-niebiescy: w Międzychodzie 68:63, a w hali Aqua-Zdrój 69:57.
Radosław Radczak

REKLAMA

Click Here