Zając wygrał podzamczański przełaj

Bartosz Zając zwyciężył w XXXVI Biegu Przełajowym Podzamcze na dystansie 10 km, osiagając czas 38,21,7. Wyprzedził Jakuba Janiszewskiego – 39,39,6 i Marcina Dudzińskiego – 39,49,2. Wśród kobiet, które biegły na 4600 m, wygrała Agnieszka Jankowicz – 19,32,9. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kluzek – 20,02,3, a trzecie Ewa Pastuszeńko – 20,13,3.
Wśród 67 uczestników, było 3 zawodników, którzy startowali w pierwszej edycji podzamczańskiego przełaju w 1981 r.: Tadeusz Zawadzki (zaliczył wszystkie biegi), Jan Leśniak (zwycięzca pierwszych zawodów) oraz Józef Żuk, uczestnik 33 tutejszych przełajów.
W ramach obchodów Światowego Dnia Chodu (World Walking Day), rownocześnie odbył się marsz nordic walking na dystansie 4600 m. Miał on charakter rekreacyjny.
Trasę wytyczono na otulinie Książańskiego Parku Krajobrazowego.
Nagrodą dla najlepszych były Puchary Fundacji na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL, która, obok Ośrodka Społeczno-Kulturalnego Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”, była współorganizatorem imprezy. Wręczano także okolicznościowe medale i dyplomy oraz napoje izotoniczne. Patronat nad zawodami sprawowało Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Sportu Powszechnego TAFISA.
W trakcie imprezy przeprowadzono akcję promującą zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego trybu życia, zorganizowaną przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu.