https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sprawdzą rezerwę

Piłkarze Górnika Wałbrzych w 10. kolejce III grupy III ligi zagrają w Legnicy w rezerwami Miedzi. Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę, 2 października o godz. 15:00.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po bardzo złym początku sezonu, biało-niebiescy przedłużyli passę do trzech zwycięstw z rzędu: dwóch w wałbrzyskim Pucharze Polski i jednym – pierwszym w lidze – w Częstochowie 2:0. Dzięki temu ostatniemu Górnik w końcu awansował na 17. miejsce w tabeli III ligi, mając 6 punktów na koncie i bilans bramek 8:13. Nie wiadomo, czy w Legnicy zagra Bartosz Tyktor, a reszta zawodników prawdopodobnie będzie do dyspozycji trenera Roberta Bubnowicza.
Drugi zespół Miedzi w ostatniej ligowej kolejce zremisował w Zielonej Górze z Falubazem 2:2. Legnicka ekipa obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli III grupy III ligi z dorobkiem 14 oczek, mając trzy punkty straty do będącej na trzecim miejscu Ślęzy Wrocław. W drugim zespole I-ligowej drużyny regularnie występuje doświadczony w ekstraklasie Adrian Woźniczka, ale może także wystąpić duża liczba zawodników z kady pierwszej drużyny, np. wychowanek Górnika Wałbrzych Michał Bartkowiak. W poprzednim sezonie drużyny Górnika i Miedzi spotkały się trzykrotnie – dwa razy w lidze, kiedy w Wałbrzychu padł remis 0:0, a w Legnicy biało-niebiescy wygrali 2:1. Za to trzecie spotkało odbyło się w półfinale dolnośląskiego Pucharu Polski, w którym legniczanie wygrali na własnym stadionie 1:0.
 
Zestaw par 10. kolejki III grupy III ligi:
Miedź II Legnica – Górnik Wałbrzych (niedziela, 2 października, godz. 15:00)
BKS Stal Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze
Stal Brzeg – Pniówek Pawłowice Śl.
Ślęza Wrocław – Skra Częstochowa
GKS Jastrzębie Zdrój – Rekord Bielsko-Biała
KS Polkowice – Falubaz Zielona Góra
Unia Turza Śląska – Ruch Zdzieszowice
Olimpia Kowary – Śląsk II Wrocław
Lechia Dzierżoniów – Piast Żmigród
Radosław Radczak

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty