https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dolnośląskie derby w ekstralidze

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych w 8. kolejce ekstraligi zmierzą się we Wrocławiu z AZS-em. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 1 października o godz. 11:00.
SONY DSC
Podopieczne Kamila Jasińskiego, mimo porażki na własnym stadionie ze Sztormem Gdańsk 1:3, nadal zajmują 3. miejsce w tabeli ekstraligi z 13 punktami na koncie i bilansem bramek 14:11. Z kolei AZS Wrocław bardzo źle zaczął sezon, ponieważ zajmuje dopiero 9. lokatę w tabeli ekstraligi z dorobkiem 7 oczek i stosunkiem goli 13:24, mając najsłabszą defensywę w lidze. Świadczy o tym najlepiej ostatnie spotkanie z Olimpią Szczecin, w którym padł remis… 5:5. Co ciekawe, zespoły z Wałbrzycha i Wrocławia spotkały się w poprzednim sezonie aż czterokrotnie. W pierwszym meczu w stolicy Dolnego Śląska gospodynie wygrały 1:0, ale wynik został zweryfikowany na walkower 3:0 dla wałbrzyskich akademiczek przez występ nieuprawnionych zawodniczek. Potem w Wałbrzychu wrocławianki wygrały aż 6:3, a w rundzie finałowej padł remis 1:1 na boisku podopiecznych Radosława Belli. A w Pucharze Polski kobiet na Stadionie 1000-lecia 8-krotne mistrzynie Polski wygrały aż 6:0.
Sobotni mecz będzie wyjątkowy mecz dla Karoliny Gradeckiej, Dominiki Dereń i Oliwii Maciukiewicz, które w poprzednim sezonie broniły barwy wrocławskiej drużyny.
 
Zestaw par 8. kolejki ekstraligi:
AZS Wrocław – AZS PWSZ Wałbrzych (sobota, 1 października, godz. 11:00)
GOSiR Piaseczno – AZS PSW Biała Podlaska
Sztorm Gdańsk – Górnik Łęczna
AZS UJ Kraków – Olimpia Szczecin
Medyk Konin – Mitech Żywiec
Czarni Sosnowiec – UKS SMS Łódź
Radosław Radczak

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty