Sztorm był za silny

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych przegrały na własnym stadionie w 7. kolejce ekstraligi ze Sztormem Gdańsk 1:3. Jest to druga porażka wałbrzyszanek w obecnym sezonie.

Wydawało się, że rywalizacja z zespołem ze stolicy Kaszub będzie łatwa i trzy punkty w tym spotkaniu będą formalnością, bo gdańszczanki po 6. kolejkach były na dnie tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Trener Kamil Jasiński zdecydował, że zwycięskiego składu się nie zmienia i wystawił taką samą jedenastkę, co w wygranym spotkaniu w Białej Podlaskiej z AZS PSW 3:1.
Już po 3 minutach gry przyjezdne mogły pokonać Darię Antończyk, ale po fatalnym błędzie obrony wałbrzyszanek piłka poszybowała obok bramki. Sztorm bardzo dobrze się bronił, a gdy wychodził do ataku, to stwarzał bardzo groźne sytuacje. Z kolei AZS PWSZ momentami „bił głową w mur”. W 19 min. Anna Kowalczyk precyzyjnym strzałem z linii pola karnego otworzyła wynik spotkania dla drużyny z Pomorza. Po chwili odpowiedziały Emilia Bezdziecka oraz Anna Rędzia, jednak ich strzały były niecelne. Jeszcze dwie okazje miała Oliwia Maciukiewicz, ale jej pierwszy strzał został zablokowany, a drugi minął bramkę. I choć gospodynie uzyskiwały coraz większą przewagę, to w 36 min., po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał głową oddała Andżelika Bużan, podwyższając rezultat na 2:0.
W przerwie doszło do zmiany w drużynie gospodyń: Karolinę Jędras zastąpiła – debiutująca w barwach AZS PWSZ – Aleksandra Jaworek. Druga część spotkania rozpoczęła się od akcji Maciukiewicz, która trafiła w ręce bramkarki gości. Rywalki odpowiedziały jeszcze groźniej, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wypiąstkowała Daria Antończyk, która trafiła do jednej z zawodniczek Sztormu, a ta głową skierowała futbolówkę w poprzeczkę. W 60 min., po indywidualnej akcji, Anna Rędzia ograła 4 zawodniczki i oddała strzał na tzw. długi słupek, zdobywając w ten sposób kontaktowego gola. Osiem minut później Anna Kowalczyk minęła wałbrzyską obronę i pięknym strzałem nie dała szans na obronę bramkarce reprezentacji Polski. Jeszcze przed końcem spotkania gdańszczanki trafiły po raz czwarty do siatki, lecz sędzia odgwizdała spalonego i bramki nie uznała.
W następnej kolejce wałbrzyszanki zagrają we Wrocławiu z miejscowym AZS. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 1 października o godz. 11:00.

AZS PWSZ Wałbrzych – Sztorm Gdańsk 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 A. Kowalczyk (19), 0:2 A. Bużan (36), 1:2 Rędzia (60), 1:3 A. Kowalczyk (68). Widzów: 150.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Mesjasz, Gradecka, Ratajczak – Jędras (46 Jaworek), Rędzia, Dereń (86 Smagur), Bezdziecka – Maciukiewicz, Pluta.