Wraca ekstraliga

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych w 6. kolejce ekstraligi zagrają w Białej Podlaskiej z miejscowym AZS PSW. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 24 września o godz. 11:00. Rozgrywki ligowe miały aż 3 tygodnie przerwy, ponieważ reprezentacja seniorek rozegrała mecz eliminacji mistrzostw. Wałbrzyszanki w ostatniej kolejce przed przerwą przegrały na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna aż 0:4 i była to pierwsza porażka w obecnym sezonie. Obecnie podopieczne Kamila Jasińskiego w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej zajmują 4. miejsce z 10 punktami na koncie i bilansem bramek 10:7. Zespół z Białej Podlaskiej w poprzedniej serii gier pokonał w Szczecinie Olimpię 2:1 i było to dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Jednak AZS PSW nie miał łatwego terminarza, przez co zajmuje obecnie dopiero 9. lokatę z dorobkiem 4 oczek i stosunkiem goli 4:14. W poprzednim sezonie akademickie ekipy spotkały się ze sobą dwukrotnie – na inaugurację poprzedniego sezonu w Wałbrzychu podopieczne wówczas Marcina Gryki wygrały 2:0, a w Białej Podlaskiej gospodynie wygrały 1:0.
Zestaw par 6. kolejki ekstraligi: AZS PSW Biała Podlaska – AZS PWSZ Wałbrzych (sobota, 24 września, godz. 11:00), GOSiR Piaseczno – Górnik Łęczna, Sztorm Gdańsk- Olimpia Szczecin, AZS Wrocław – Mitech Żywiec, AZS UJ Kraków – UKS SMS Łódź, Medyk Konin – Czarni Sosnowiec.