https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Najlepsi ochotnicy z Zagórza

W minioną sobotę, na stadionie w Starych Bogaczowicach, odbyły się zawody sportowo-pożarnicze OSP i MDP powiatu wałbrzyskiego. Organizatorem był Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Wałbrzychu, przy współudziale Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu. Patronat nad wydarzeniem objął starosta wałbrzyski, który zapewnił jednocześnie nagrody główne. Każdy z druhów otrzymał także pamiątkowy medal, ufundowany przez Mirosława Lecha, wójta Gminy Stare Bogaczowice.
 
 
Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze w Powiecie Wałbrzyskim odbywają się co dwa lata. W zawodach udział wzięło 9 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych: Zagórze Śląskie, Jaczków, Boguszów, Stare Bogaczowice, Witków, Głuszyca, Mieroszów, Dziećmorowice, Gorce oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Zagórza Śląskiego i Gorc. Na stadionie w Starych Bogaczowicach druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7×50 z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe, które polegało na rozwinięciu w jak najkrótszym czasie – w ściśle określony sposób – linii ssawnej oraz linii wężowych i strąceniu wodą wyznaczonych elementów. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja sędziowska, którą powołał Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu st. bryg. Grzegorz Kułak. Sędzią głównym zawodów był asp. sztab. Adam Rybiński. Starcia były bardzo emocjonujące, a pogoda – pomimo złych prognoz – oszczędziła uczestników oraz licznie zebranych obserwatorów. Najwięcej radości wzbudzał widok najmłodszych strażaków, którzy ochoczo stali w szeregach służb i byli nieocenionym wsparciem swoich starszych kolegów.
Rozgrywki zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów przez Starostę Wałbrzyskiego Jacka Cichurę, zastępcę wójta Starych Bogaczowic Bogdana Stochaja, prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Wałbrzychu Ireneusza Niedźwieckiego oraz zastępcę komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu Krzysztofa Szyszkę.
– Starostwo Powiatowe regularnie wspiera tę cykliczna imprezę. W tym roku na to zadanie przeznaczyliśmy 7000zł, które zostały wykorzystane na zakup nagród dla zwycięzców zawodów. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody, które odbędą się za 2 lata – podkreśla starosta Jacek Cichura.
Po zakończeniu zawodów i uroczystym wręczeniu nagród, wszyscy uczestnicy, sędziowie oraz zaproszeni goście udali się na wspólny posiłek.
(IL, MB)
zawody strazackie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Strażacy z OSP powiatu wałbrzyskiego rywalizowali na stadionie w Starych Bogaczowicach.
 
Wyniki zawodów:

  1. OSP Zagórze Śląskie
  2. OSP Jaczków
  3. OSP Boguszów
  4. OSP Stare Bogaczowice
  5. OSP Głuszyca Gr.
  6. OSP Witków
  7. OSP Mieroszów
  8. OSP Dziećmorowice
  9. OSP Gorce 

REKLAMA