https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spartakiada Wodociągowa to prestiż dla Wałbrzycha i regionu

 
Uczestnicy zgodnie twierdzą, że była to jedna z najlepiej zorganizowanych Spartakiad od lat, a Wałbrzych jest pięknie położonym, pełnym uroku miastem. Wodociągi Wałbrzych stanęły na wysokości zadania i XXVI Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego okazała się pełnym sukcesem.
spartakiada przemarsz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ugoszczenie 2 000 zawodników z całej Polski oraz zorganizowanie dla nich niemal 40 różnorodnych konkurencji przez 3 dni nie było prostym zadaniem pod względem organizacyjnym oraz logistycznym. Jednak, dzięki owocnej współpracy z Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua-Zdrój oraz przy poparciu Prezydenta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja, te zadania zostały wykonane na najwyższym poziomie. Oprócz znaczącego prestiżu tej imprezy w skali krajowej, z łatwością można wyliczyć także liczne korzyści płynące dla miasta z tytułu organizacji Spartakiady. Do Wałbrzycha i wielu okolicznych miejscowości przyjechało wielu gości, większość hoteli miała pełne obłożenie, zyskali także współorganizatorzy odpowiedzialni m. in. za catering i rozgrywki sportowe. – Rok temu, kiedy podejmowaliśmy decyzję o tym, aby tutaj na terenie Wałbrzycha zorganizować Spartakiadę, głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć, to pokazać piękny Wałbrzych naszym kolegom, pozwolić im go odkryć. Cieszymy się, że na nasze zaproszenie odpowiedziała rekordowa ilość uczestników w całej historii Spartakiad – gościliśmy niemal 2 000 zawodników. – komentuje Wiceprezes Zarządu Wodociągów Wałbrzych, Tomasz Senyk.
Wałbrzych został ukazany uczestnikom jako piękne, zielone miasto z nowoczesnymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi oraz przyjaznymi mieszkańcami. Takie korzyści wizerunkowe są niezwykle cenne. To, jak ważne jest to wydarzenie dla miasta, podkreślał również Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej podczas konferencji prasowej: – Chcę bardzo podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że ta Spartakiada miała miejsce właśnie w Wałbrzychu. Chciałbym podziękować Zarządowi Wodociągów, że podjął tę niełatwą i pełną wyzwań decyzję, żeby to wielkie wydarzenie sportowe, ale również społeczne, przeprowadzić właśnie tutaj.
Rok przygotowań
Oprócz swoich codziennych zadań, pracownicy Wodociągów Wałbrzych przez ponad rok przygotowywali się do Spartakiady. Udało się pozyskać wielu znaczących sponsorów, co w połączeniu z opłatami za udział pozwoliło na sfinansowanie wydarzenia. Były to firmy: SEZAM INSTAL Sp. J., Fabryka Armatury Hawle Sp. z o. o., HORUS-ENERGIA Sp. z o. o., 3M Poland Sp. z o. o., UNISOFT Sp. z o. o., SAINT-GOBAIN PAM CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA Sp. z o. o., Uponor Sp. z o. o., VAG Armatura Polska Sp. z o. o., AVK Armadan Sp. z o. o., Steinzeug-Keramo Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Projektowo-Doradcze WROTECH Sp. z o. o., KAESER KOMPRESSOREN Sp. z o. o., Smart Cities Sp. z o. o., Itron Polska Sp. z o. o. oraz KAN-REM Sp. z o. o. Patronem XXVI Spartakiady była Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie. Oficjalnymi patronami medialnymi było wydawnictwo Kierunek WOD-KAN oraz wydawnictwo Inżynieria Bezwykopowa, a także portal branżowy inżynieria.com. Warto również wspomnieć o niemal 100 wolontariuszach, którzy bezinteresownie wykazali się chęcią pomocy przy organizacji wydarzenia. Była to młodzież z Młodzieżowego Klubu Sportowego Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, Młodzieżowej Rady Miasta, Związku Harcerstwa Polskiego i nie tylko.
Prezes Zarządu Wodociągów Wałbrzych, Marek Mielniczuk, nie kryje swojej radości i zadowolenia z faktu, że udało się zorganizować ten event tak dobrze. – Decyzja o organizacji XXVI Spartakiady zapadła w Bydgoszczy, podjęła ją Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie. Ta wiadomość bardzo nas ucieszyła, oznaczała prestiż, uznanie oraz zaufanie. Miano organizatora przyznano Wałbrzychowi w 2015 roku i przez ponad rok przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Mam nadzieję, że oprócz wspaniałych wrażeń ze Spartakiady, nasi goście wrócą tu także w przyszłości w roli turystów odwiedzających nasz region.
37 konkurencji sportowych
Ambasadorem sportowym Spartakiady został wywodzący się z Wałbrzycha drużynowy Mistrz Świata w siatkówce Krzysztof Ignaczak. Wśród rozgrywanych konkurencji znalazły się m. in. piłka nożna, siatkówka halowa i plażowa, bule, szachy, wędkarstwo, dart, lekkoatletyka, kolarstwo MTB, squash, tenis i pływanie. Większość z nich rozgrywano na terenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego Aqua-Zdrój, ale także na terenie PSP 26 i PSP 21 na Podzamczu, w Starej Kopalni, Zagórzu Śląskim czy na kortach tenisowych w Szczawnie-Zdroju. Dzięki temu uczestnicy mieli szansę poznać kilka różnych i ciekawych miejsc. Prezesi przedsiębiorstw wod-kan z całej Polski oraz przedstawiciele sponsorów brali udział w dwuczęściowej konkurencji VIP „Poszukiwanie złotego pociągu”. W pierwszej części rozwiązywali zagadki logiczne w terenowej grze miejskiej odbywającej się m. in. na terenie Zamku Książ, kompleksu Riese w Walimiu oraz w Pałacu Jedlinka, natomiast w drugiej części zwycięzcą została osoba, która odnalazła w piasku najwięcej zakopanych figurek ze złotym pociągiem. Wszystkie konkurencje, oprócz wymiaru sportowego, odbywały się także w pozytywnej atmosferze fair-play.
Wygrali najlepsi
Do rywalizacji w XXVI Spartakiadzie Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego stanęło łącznie 66 reprezentacji przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych z całej Polski. Po wszystkich rozgrywkach I miejsce z ilością 1293 punktów zajęło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S. A. II miejsce na podium z ilością 1195 punktów przypadło ubiegłorocznym zwycięzcom – Katowickim Wodociągom S. A. III miejsce zajęło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S. A. Kraków. Reprezentacja z Wałbrzycha zajęła wysokie, dziewiąte miejsce w generalnej klasyfikacji. Ogromną dumą wałbrzyszan było złoto wywalczone w siatkówce halowej. Pełne wyniki klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych konkurencji, a także zdjęcia są dostępne na stronie www.spartakiada-walbrzych.pl.

REKLAMA