https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Festiwal dla każdego

 
Tegoroczny VI Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej w Sokołowsku, przebiegał w wesołej i rodzinnej atmosferze. Do startu zgłosiło się około 250 zawodników, którzy zmierzyli się dystansem 3 lub 5 kilometrów.
 
Na szczególną uwagę i nagrodzenie zasłużyły dwie panie w wieku 82 i 85 lat, które w dodatku nie były ostatnie na mecie! Trasy marszu przebiegały malowniczymi szlakami Gór Suchych i uliczkami Sokołowska, a przewodnikami, którzy prowadzili i zamykali grupy, były Anna Wtulich, Karolina Turkowicz i Kamila Żuk. I było to nie lada wyzwanie dla zawodników, gdyż Karolina i Kamila to utytułowane biathlonistki, zajmujące najwyższe stopnie podium m.in. w Biathlonowych Mistrzostwach Polski i świata. Uczestnicy, jak i kibice, po marszu mogli skosztować kiełbasy z rusztu, lokalnych przysmaków w postaci kiszonych ogórków, serów, pieczywa i ciast, przygotowanych przez mieszkańców Gminy Mieroszów oraz wygrawerować swoje imię i nazwisko na pamiątkowym medalu. Każdy mógł również spróbować swych możliwości na laserowej strzelnicy biathlonowej i przekonać się, jak trudno jest oddać pięć celnych strzałów „na stójce” po pokonaniu dystansu co najmniej 3 kilometrów. Festiwal zakończyło losowanie nagród rzeczowych.
Organizatorami VI Festiwalu Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej w Sokołowsku były: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Towarzystwo Rozwoju Sokołowska, Sołectwo Sokołowsko, Gmina Mieroszów, a także wszyscy, którzy chętnie swoją pracą wsparli wydarzenie. Nad bezpieczeństwem startujących czuwały zastępy OSP z Mieroszowa i Sokołowska oraz GOPR.
– Gratulujemy wszystkim i spotykamy się za rok na 7 Festiwalu Nordic Walking również w Sokołowsku – podkreślają organizatorzy.
(RED)
 VI Festiwal Nordic Walking
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na starcie VI Festiwalu Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej w Sokołowsku stanęło ok. 250 uczestników, m.in. z Lęborka.

REKLAMA

Click Here