https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Olek wrócił do Hiszpanii

 
Po 4 tygodniach od złamania kości śródstopia, Aleksandrowi Balcerowskiemu zdjęto optarunek gipsowy. Rehabilitację kontuzjowanej w meczu reprezentacji Polski z Włochami, Olek będzie kontynuował w swoim zespole na Wyspach Kanaryjskich, gdzie wyleciał we wtorek.
 
– W Baloncesto Gran Canaria Claret Las Palmas, czekają mnie teraz cztery tygodnie zajęć bez obciążeń. Potem będę trenował intensywniej, m.in. w siłowni. Mam nadzieję jeszcze jesienią pomóc kolegom w rozgrywkach o mistrzostwo Hiszpanii – powiedział nam utalentowany i wysoki (215 cm) koszykarz, wychowanek Górnika Wałbrzych, marzący po niedawnych udanych występach w USA o grze w NBA.
W poprzednich rozgrywkach drużyna Olka dotarła do finału mistrzostw Hiszpanii, przegrywając w nim 2 punktami z Estudiantes Madryt. Wicemistrzostwo okupił złamaniem palca dłoni.
Absencja Olka w mistrzostwach Europy do lat 16 w Radomiu, prawdopodobnie odbiła się na występie biało-czerwonych, którzy zajęli, mimo handicapu gospodarzy, dopiero 15., przedostatnie miejsce. W przyszłym roku Balcerowski być może dostanie szansę występu z reprezentacją Polski w ME U18.
Andrzej Basiński
balcer 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Olkowi Balcerowskiemu kontuzje uniemożliwiły występ w mistrzostwach Europy.

REKLAMA