AZS PWSZ wiceliderem jest!

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych w 4. kolejce ekstraligi pokonały w Piasecznie GOSiR 3:1. Dzięki temu zwycięstwu akademiczki awansowały na 2. miejsce w ligowej tabeli.
Zdecydowanymi faworytkami spotkania w Piasecznie były wałbrzyszanki, choć oczywiście nie mogło być mowy o lekceważeniu rywala. A trener Kamil Jasiński nie dokonał zmian w porównaniu do ostatnich meczów z Olimpią Szczecin i Mitechem Żywiec.
Już w pierwszych minutach na prowadzenie mogły wyjść przyjezdne, jednak Klaudia Miłek w bardzo dobrej sytuacji uderzyła niecelnie. Wałbrzyszanki zdecydowanie przeważały, dłużej utrzymywały się przy piłce przeważnie na połowie gospodyń. Wreszcie w 24 min., po dośrodkowaniu z lewej strony Dominiki Dereń, do piłki doszła Oliwia Maciukiewicz i po jej strzale piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a potem wpadła do bramki piasecznianek. Mimo że akademiczki nadal miały dość sporą przewagę, to gospodynie w 42 min. doprowadziły do remisu, kiedy po centrze z kornera wyrównała Monika Kędzierska.
W przerwie trener Kamil Jasiński nie dokonał korekt w składzie, a na początku drugiej połowy do ataku ruszył GOSiR, chcąc wyjść na prowadzenie. Jednak w 51 min. to AZS PWSZ odzyskał prowadzenie, po tym jak z 15 metrów mocnym strzałek Klaudia Miłek pokonała miejscową bramkarkę. Jedenaście minut później było już 3:1, a autorem gola po raz drugi była Oliwia Maciukiewicz, która wykorzystała błąd w defensywie zespołu z Piaseczna. W końcówce gospodynie cały czas atakowały, próbując zdobyć choćby kontaktową bramkę. W 76 min. bliska tego była Monika Kędzierska, lecz świetnie interweniowała Daria Antończyk, dzięki czemu AZS wygrał ostatecznie 3:1.

GOSiR Piaseczno – AZS PWSZ Wałbrzych 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Maciukiewicz (24), 1:1 Kędzierska (42), 1:2 Miłek (51), 1:3 Maciukiewicz (62).
AZS PWSZ (skład wyjściowy): Antończyk – Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Ratajczak – Rędzia, Jędras, Bezdziecka, Dereń, Maciukiewicz – Miłek.